یوتیوب به گوگل کلود منتقل می شود

بخشهایی از سرویس ویدیویی YouTube از زیرساخت داخلی مرکز داده گوگل به بستر Google Cloud منتقل می شوند.

این اعلامیه توسط توماس کوریان ، مدیر خدمات ابری گوگل ، نشان می دهد نشان می دهد گوگل به دنبال توسعه سهم خود از بازار رو به رشد رایانش ابری است و اتکای کمتری به تبلیغاتی پیدا می کند که در موتور جست و جوی وب و سایر سرویسهای این شرکت به نمایش درمی آیند.

گوگل در طول تاریخ برای مدیریت برنامه های محبوب در سرورهای رایانه ای خود ، مراکز داده ، به سیستم های خود اعتماد کرده است. پلت فرم Google Cloud به طور جداگانه در کنار زیرساخت های گوگل فعالیت می کرد و به عنوان مثال گوگل موتور جستجوی گسترده خود را به Google Cloud منتقل نکرد.

اما دیدگاه این شرکت تغییر کرده است که محصولات برتر آن مانند برنامه های شرکت های دیگر از سرویس ابری استفاده می کنند. این تغییر باعث نزدیک شدن گوگل به رقبای اصلی آمریکایی خود از جمله آمازون و مایکروسافت می شود.

آمازون در سال ۲۰۱۹ اعلام کرد که تجارت مصرف کننده جدیدترین پایگاه داده Oracle خود را به نفع خدمات وب آمازون (AWS) کنار گذاشته است. مایکروسافت همچنین به دنبال اعتماد بیشتر به شبکه های اجتماعی LinkedIn و بازی های ویدیویی مایکروسافت به سرویس ابر Azure است.

مدیر عامل Google Cloud گفت ، Google Workspace ، که قبلاً به عنوان G-Suite ، برنامه ناوبری Wise و تیم جستجوی هوش مصنوعی Deep Mind شناخته می شد ، همه به زیرساخت های ابری Google اعتماد می کنند.

YouTube متفاوت است. Amazon Alexa Analytics نشان می دهد YouTube با بیش از دو میلیارد کاربر ماهانه ، دومین وب سایت بزرگ در اینترنت است. گوگل در سال ۲۰۰۶ یوتیوب را به قیمت ۱.۶۵ میلیارد دلار خریداری کرد.

تصمیم گوگل برای استفاده از منابع ابری عمومی برای YouTube و سایر خدمات مصرف کننده ممکن است کار را برای کارمندان فروش این شرکت آسان کند زیرا آنها دائما سعی می کنند شرکت های بزرگ را ترغیب کنند تا برنامه های خود را روی سرویس ابری Google بسازند و اجرا کنند. . اکنون فروشندگان گوگل می توانند بگویند که سرویس ابری گوگل آنقدر خوب است که برای مشاغل مهم این شرکت استفاده می شود.

این به مرور زمان درآمد سرویس ابری Google را افزایش می دهد. حدود ۵۸٪ از درآمد Alphabet – شرکت مادر گوگل – در سه ماهه اول موتور جستجوی گوگل و سایر مناطق ، از جمله تبلیغات نمایش داده شده در موتور جستجوی Google ، Gmail ، Google Maps و سایر مقصدهای آنلاین که توسط شرکت Was اداره می شود. تجارت ابری گوگل ، که شامل سرویس های ابری عمومی و فضای کاری است ، ۷ درصد رشد کرد ، اما سریعتر رشد کرد.

بخش ابری گوگل حاشیه سود عملیاتی Alphabet را به دلیل زیان سالانه میلیاردها دلار طی سه سال گذشته کاهش داده است ، اما سرویس های وب آمازون ، بزرگترین ارائه دهنده خدمات زیرساخت ابر ، منبع اصلی سود آمازون شده است.

طبق CNBC ، تحقیقات انجام شده توسط گارتنر نشان می دهد که زیرساختهای ابری گوگل در سال ۲۰۱۹ ۵ درصد از بازار خدمات ابری را در اختیار داشتند ، در حالی که آمازون ۴۵ درصد و مایکروسافت حدود ۱۸ درصد بود.

کلیدواژه : گوگلیوتیوب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید