وزن رهبر کره شمالی خبرساز شد + عکس

وزن رهبر کره شمالی خبرساز شد

طبق مشاهدات ناظران کره شمالی و تجزیه و تحلیل رسانه های دولتی EnkiNews ، به نظر می رسد کیم جونگ اون پس از سالها افزایش وزن ، مقدار قابل توجهی از وزن خود را از دست داده است.

سرویس اطلاعات ملی کره جنوبی ، آژانس اطلاعاتی این کشور ، در ماه نوامبر گزارش داد که وزن کیم بیش از ۳۰۰ پوند ( ۱۳۷ کیلوگرم ) است. این سرویس گزارش داد که کیم حدود یک دهه پیش هنگامی که به قدرت رسید کمتر از ۲۰۰ پوند وزن داشت.

اعتقاد بر این است که قد کیم حدود ۵ فوت ۷ اینچ (یک متر و ۷۳ سانتی متر) است ، بنابراین رهبر کره شمالی که بیش از ۳۰۰ پوند وزن دارد بسیار چاق و مستعد ابتلا به بیماری های مختلف محسوب می شود.

rk kimjongun 020520 - وزن رهبر کره شمالی خبرساز شد + عکس

در طی یک غیبت غیر قابل توضیح در آوریل گذشته ، گمانه زنی های گسترده ای مبنی بر اینکه کیم پس از جراحی در معرض خطر مرگ ، کما و مرگ مغزی است ، وجود داشت. گرچه کیم در واقع زنده و سالم بود ، اما قطعاً در سلامت کامل نبود.

رهبر کره شمالی در تاریخ ۵ ژوئن در تلویزیون دولتی KCTV ظاهر شد و همانطور که کالین زوئیرکو ، تحلیلگر خبره کره شمالی در توییت خود ، ناظران متخصص کره شمالی خاطر نشان کردند که به نظر می رسد وزن او کاهش یافته است.

با استفاده از ساعت ۱۲۰۰۰ دلاری کیم و تجزیه و تحلیل چندین عکس پیشرفته ، انکی نیوز دریافت که بند سگک او در عکس های اخیر بلندتر از نوامبر گذشته است و این نشان می دهد که مچ دست او کوچک می شود.

اگرچه این نوع تحلیل ها همیشه علمی و دقیق نیستند ، اما تجزیه و تحلیل تصاویر و فیلم های رسانه های دولتی اطلاعات زیادی درباره تحولات کره شمالی ، به ویژه برنامه های کلاهک هسته ای و موشکی آن فراهم کرده است.

سو میثری ، متخصص کره شمالی در مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی ، به اینسایدر گفت: “شما باید از تمام منابع موجود استفاده کنید.”

وی با اشاره به ارزش اطلاعات منبع آزاد گفت: “برای کشوری غیر قابل نفوذ مانند کره شمالی ، جایی که آنها اطلاعات زیادی را کنترل می کنند ، شما باید آنچه می توانید انجام دهید.”

در عکس های اخیر چهره کیم کمی کوچکتر به نظر می رسد و لباس هایش کمی گشادتر از لباس های قدیمی به نظر می رسد.

646aee908c2e6879c79ab6bce5cbcdd3 - وزن رهبر کره شمالی خبرساز شد + عکس

مایکل برودکا ، افسر اطلاعاتی ارتش آمریکا در کره جنوبی ، به InkNews گفت: “ظاهراً ، کاهش وزن ممکن است قابل توجه نباشد ، اما می تواند سرنخ اطلاعات دیگری باشد.”

وی گفت: “این می تواند مسئله ساده تغییر سبک زندگی سالم یا پیچیده تر باشد.” در حال حاضر ، ما چیزی نمی دانیم ، اما باید حوادث دو ماه آینده را مورد توجه قرار دهیم تا به این موضوع پی ببریم.

وزن و نگرانی های سلامتی کیم جونگ اون ، و همچنین تمایل وی به استعمال دخانیات و مشروبات الکلی ، مدتهاست به عنوان عوامل خطر رهبر کره شمالی عنوان می شود و گمانه زنی های زیادی در مورد جانشینی وی در صورت مرگ ناگهانی وی وجود دارد.

تری به اینسایدر گفت: “اگر اتفاقی برای کیم جونگ اون بیفتد ، مسئله جانشین وی بسیار نامشخص است. ما می دانیم که او در سلامت کامل نیست ، بنابراین باید مراقب افزایش و کاهش وزن و سلامت کلی او باشیم.

وی گفت: سلامتی رهبر کره شمالی احتمالاً یکی از مهمترین شاخصهای ثبات رژیم است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید