خوردن قهوه و خطر ابتلا به آب سیاه در چشم

خوردن قهوه و خطر ابتلا به آب سیاه در چشم

محققان هشدار می دهند که مصرف ۴ فنجان قهوه در روز ممکن است خطر ابتلا به گلوکوم ( آب سیاه ) تهدیدکننده بینایی را چهار برابر کند.

گلوکوم گروهی از بیماری های چشم است که در آن عصب بینایی آسیب می بیند. از آنجا که این عصب اطلاعات فیزیکی دیده شده به مغز را حمل می کند ، در صورت آسیب دیدن ، بینایی کاهش می یابد که میزان آن به شدت آسیب عصب بینایی بستگی دارد. میزان بینایی از دست رفته به دلیل گلوکوم برگشت ناپذیر است.

متخصصان بیمارستان Mount Sinai در نیویورک رژیم غذایی و سلامتی ۱۲۰،۰۰۰ بزرگسال را بررسی کردند و دریافتند که کافئین در افرادی که ممکن است از نظر ژنتیکی مستعد ابتلا به گلوکوم باشند موثر است و خطر آنها را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. برای این افراد ، چهار فنجان قهوه در روز فشار خون را ۰.۳۵ میلی متر جیوه افزایش می دهد.

34634734 - خوردن قهوه و خطر ابتلا به آب سیاه در چشم

به گفته تیم تحقیق ، این یافته ها نشان می دهد افرادی که سابقه خانوادگی گلوکوم دارند باید مصرف کافئین روزانه خود را کاهش دهند.

طبق گزارش انستیتوی ملی بهداشت ، در انگلیس ، گلوکوم ۱۰٪ از موارد نابینایی را تشکیل می دهد.

لوئیس پسکواله ، نویسنده تحقیق ، گفت: “در این مطالعه ، ما نشان دادیم که رابطه نامطلوب بین مصرف زیاد کافئین و گلوکوم فقط در افرادی که بالاترین امتیاز خطر ژنتیکی فشار خون را دارند ، مشهود است.”

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید