ناوشکن ایرانی در اقیانوس اطلس + فیلم و واکنش آمریکا

ناوشکن ایرانی در اقیانوس اطلس + فیلم و واکنش آمریکا

نخستین تصاویر از حضور ناوشکن تمام ایرانی سهند در اقیانوس اطلس را می بینید.

ویژگی های ناوشکن تمام ایرانی سهند

کانال تلگرامی اخبار ویژه نظامی اینفوگرافیکی از ویژگی های ناوشکن تمام ایرانی سهند منتشر کرد.

3165817 - ناوشکن ایرانی در اقیانوس اطلس + فیلم و واکنش آمریکا

واکنش آمریکا به ورود ناو ایرانی به اقیانوس اطلس

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت در حالی که ادعا می کرد آزادی ناوبری بر اساس قوانین بین المللی است ، “ما آماده ایم که در صورت نقض این قانون پاسخ دهیم.”

ند پرایس این ادعا را در پاسخ به سوالی درباره ناو ایرانی در اقیانوس اطلس انجام داد.

وی افزود: “گزارشات مطبوعاتی درباره این اقدام را دیده ایم. آنچه من در اینجا می گویم این است که ما آمادگی استفاده از اختیارات اجرایی خود را داریم ، از جمله تحریم علیه هر بازیگری که به ایران اجازه می دهد اسلحه را به شرکا و نیابتی‌هایش ادامه دهد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: این نگرانی است که ما در مورد ایران بسیار صحبت کرده ایم ، حتی وقتی با متحدان و شرکای خود در ۱ + ۵ تلاش می کنیم تا برنامه هسته ای ایران را دوباره در جعبه قرار دهیم.

پرایس افزود: اگر سعی کنیم هر نوع اسلحه را به شرکای خشن و نیابت منتقل کنیم ، فشار خود را ادامه خواهیم داد.

وی گفت: “اگر این تلاشی برای انتقال سلاح یا نقض تعهدات بین المللی باشد ، ما آماده پاسخ خواهیم بود.”
سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا دولت بایدن با حضور ایران مشکلی دارد گفت: “ما به یک نظم بین المللی مبتنی بر حاکمیت قانون اعتقاد داریم”. آزادی ناوبری چیزی است که ما از خود و شرکای بین المللی خود پشتیبانی می کنیم.

پرایس افزود: “اما اگر ایران بخواهد در انتقال سلاح یا سایر مواد غیرقانونی تأثیر بگذارد ، ما آماده خواهیم بود که ایران را مسئول بدانیم و آماده هستیم تا قبل از وقوع این اقدامات برای از بین بردن چنین فعالیت هایی انجام دهیم به کار گیریم.”

وی ادامه داد: من نمی خواهم درمورد اینکه مقصد این کشتی کجا باشد ، اهداف آنها چه باشد ، ایران قصد دارد یا قصد ندارد صحبت کنم. اما اصل گسترده تر این است که آزادی ناوبری اصلی است که ما از آن حمایت می کنیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: “این عنصری از نظم مبتنی بر قانون است. این یک نظم بین المللی قانون مدار است که ما به آن ایمان داریم ، از آن دفاع می کنیم و آن را ترویج می کنیم ، نه تنها به این دلیل که برای ما بلکه برای بقیه جهان نیز مفید است.

 

 

منبع
مشرق/ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید