برنامه گرین روم رقیب کلاب هاوس شد ( عکس )

برنامه Greenroom گرین روم رقیب کلاب هاوس شد

Spotify رسماً از پلتفرم شبکه اجتماعی خود برای گپ صوتی با نام “Greenroom” در رقابت با ClubHouse برای سیستم عامل های اندروید و iOS رونمایی کرده است. Greenroom اولین تلاش Spotify در سیستم عامل های اجتماعی است.

greenroom 3 - برنامه گرین روم رقیب کلاب هاوس شد ( عکس )

پس از شیوع بیماری کرونا ، برنامه کلاب هاوس با معرفی نسل جدیدی از شبکه های اجتماعی مبتنی بر چت صوتی ، توانست تعداد زیادی از کاربران را به خود جلب کند. البته قابلیت های کلاب هاوس مدتهاست در انحصار دارندگان دستگاههای مبتنی بر iOS قرار دارد و تنها چند هفته از انتشار نسخه رسمی اندروید با دسترسی به همه کشورها می گذرد. شرکت های دیگر از جمله توییتر با استفاده از خلا created ایجاد شده در سیستم عامل های دیگر از جمله اندروید ، توانسته اند ویژگی های مشابهی را به محصولات خود اضافه کنند و سهمی از بازار صوتی شبکه های اجتماعی نوظهور را به دست آورند. اکنون اسپاتیفای همچنین سعی دارد با جذب مخاطبان به اتاق سبز با رقبایی مانند کلوپ هاوس ، توییتر و فیس بوک درگیر شود.

greenroom 2 - برنامه گرین روم رقیب کلاب هاوس شد ( عکس )

سرویس تازه معرفی شده مبتنی بر برنامه Locker Room است که محصولی از آزمایشگاه های بتی است و متعلق به Spotify است. Locker Room قبلاً روی محتوای ورزشی تمرکز می کرد ، اما اکنون موضوعات جدید و متنوعی در GreenRoom در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. محیط برنامه همچنین از رنگهای سبز و سیاه آشنا Spotify استفاده می کند و در ۱۳۵ کشور مختلف برای دستگاه های مبتنی بر Android و iOS در دسترس است.

greenroom 1 - برنامه گرین روم رقیب کلاب هاوس شد ( عکس )

اسپاتیفای اعلام کرده است که سازندگان محتوا و میزبان رومی های محبوب می توانند از اتاق سبز درآمد کسب کنند. همچنین امکان ضبط چت های صوتی توسط سازنده رومی وجود دارد و می تواند آنها را به صورت پادکست منتشر کند. کنترل چت یکی دیگر از ویژگی های سرویس جدید Spotify است. کاربران می توانند از ورود به سیستم حساب Spotify خود برای ورود به سیستم عامل استفاده کنند. با این حال ، برخی از ویژگی های برنامه را می توان بدون ورود به سیستم استفاده کرد.

با توجه به تمرکز Spotify بر محتوای صوتی ، پلتفرم اجتماعی آن امکان استقبال گسترده کاربران و تولیدکنندگان محتوا را دارد و ممکن است در آینده جایگزینی برای کلاب هاوس باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید