سرماخوردگی از ابتلا به کرونا پیشگیری می کند

7435453
ب

سرماخوردگی از ابتلا به کرونا پیشگیری می کند

یک مطالعه جدید نشان می دهد که سرماخوردگی سیستم ایمنی بدن را تحریک می کند و از آن در برابر عفونت ویروس کرونا محافظت می کند.

محققان دانشگاه ییل در ایالات متحده در این مطالعه دریافتند که ویروسی که به طور مکرر باعث سرماخوردگی می شود ، باعث ایجاد پاسخ ایمنی می شود که ممکن است از سرایت ویروس کرونا به بیمار جلوگیری کند.

نتایج این مطالعه نشان می دهد که ویروس های سرماخوردگی ممکن است یک نقطه شروع برای درمان بالقوه Covid 19 باشد و بینش جدیدی در مورد نحوه تعامل ویروس ها ارائه دهد. با این حال ، محققان هشدار می دهند که زمان بندی مهم است و باید چنین درمانی بلافاصله پس از آلوده شدن بیمار انجام شود.

زمستان گذشته در ایالات متحده ، فصلی که معمولاً اوج فصل آنفولانزا است – موارد نسبتاً کمی وجود دارد. متخصصان بهداشت عمومی خاطرنشان می كنند كه استفاده از ماسك ، افزایش شستشوی دست و اقدامات دیگری كه برای مقابله با ویروس كرونا انجام می شود به محافظت در برابر سایر بیماریهای تنفسی كمك كرده است.

ایالات متحده یک فصل متوسط ​​آنفلوآنزا بین سال های 2020 و 2019 و یک فصل آنفلوآنزا بسیار خفیف بین سال های 2020 و 2020 داشت. همچنین در این کشور سرماخوردگی کاهش یافت.

مطالعه جدید ، منتشر شده در این هفته در مجله Experimental Medicine ، نشان می دهد که سرماخوردگی در واقع ممکن است فوایدی داشته باشد ، مانند محافظت از افراد در برابر ویروس کرونا.

در این مطالعه ، محققان “ویروس های راینو” (ویروس های سرماخوردگی) را بررسی کردند ، گروهی از ویروس های تنفسی که شایع ترین علت سرماخوردگی هستند. ویروس های بینی توسط ویروس های دیگر ، از جمله برخی از ویروس های کرونا ویروس غیر همه گیر ایجاد می شود.

علائم رایج سرماخوردگی شامل گلو درد ، عطسه ، سرفه و سردرد است. علائم معمولاً خفیف است و درمان های زیادی برای ویروس وجود ندارد – به این معنی که افراد برای غلبه بر سرماخوردگی خود به سیستم ایمنی بدن خود اعتماد می کنند.

سرماخوردگی از ابتلا به کرونا پیشگیری می کند

محققان دانشگاه ییل قبلاً دریافته بودند که چنین واکنش ایمنی سرماخوردگی می تواند افراد را از ابتلا به آنفولانزا محافظت کند ، بنابراین آنها می خواستند ببینند آیا محافظت مشابهی در برابر کووید ایجاد می کند یا نه

در این مطالعه ، آنها از بافت راه هوایی انسان رشد یافته در محیط آزمایشگاهی استفاده کردند. آنها بافت مصنوعی را به ویروس رینوویروس (ویروس سرماخوردگی) و سپس ویروس کرونا آلوده کردند.

این بافت راه هوایی پس از قرار گرفتن در معرض رینو ویروس (ویروس سرماخوردگی) سلولهای ایمنی را فعال کرده و گسترش ویروس کرونا را به طور کامل متوقف می کند. این پاسخ ایمنی ممکن است این واکنش سیستم ایمنی برای درمان های کووید نیز موثر باشد اما تنها درصورتی که در زمان مناسب انجام شود.

محققان همچنین در اوایل مطالعه به بررسی چگونگی رفتار ویروس کرونا پرداختند و دریافتند که ویروس کرونا می تواند به سرعت قبل از اینکه سیستم ایمنی بدن متوجه وجود آن شود ، گسترش یابد.

نتایج این مطالعه نشان داد که پاسخ ایمنی ویروس سرماخوردگی در نقطه اولیه عفونت موثرتر است. بنابراین ، هرگونه درمان مبتنی بر این واکنش باید بلافاصله پس از عفونت به بیمار داده شود. البته انجام این کار دشوار است زیرا شناسایی بیماران در اوایل ابتلا به کووید دشوار است و بیماران معمولاً در چند روز اول بیماری هیچ علائمی ندارند. اگر چنین درمانی خیلی دیر انجام شود نیز می تواند خطرناک باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.