خوردن شیر موز به شدت برای بدن مضر است!

مضر بودن شیر موز برای بدن

متخصصان تغذیه از شما می خواهند که از مصرف شیر همراه با هر غذایی مانند موز خودداری کنید.

به گفته FOODNDTV؛ ترکیب شیر و موز یکی از ترکیب های مورد علاقه بسیاری از افراد است.

شیر موز نوشیدنی است که به عنوان میان وعده برای کاهش تشنگی و به دلیل خواص آن مصرف می شود.

با این حال ، باید بدانید که صرف نظر از طعم خوشمزه آن ، این ترکیب به هیچ وجه برای بدن مناسب نیست.

مفید یا مضر بودن شیر موز همیشه محل اختلاف بین متخصصان تغذیه بوده است.

هاریش کومار ، متخصص تغذیه هندی می گوید: “من به مردم توصیه نمی کنم از ترکیب شیر موز استفاده کنند ، زیرا برای بدن مضر است.” حتی اگر می خواهید شیر و موز مصرف کنید آن را جداگانه مصرف کنید ، باید به یاد داشته باشید که ابتدا شیر را مصرف کنید و بعد از ۲۰ دقیقه موز بخورید.

وی افزود: حقیقت این است که ترکیب شیر موز روند هضم را به تأخیر می اندازد و منجر به اختلالات خواب می شود.

32643734 - خوردن شیر موز به شدت برای بدن مضر است!

تحقیقات نشان داده است که خوردن شیر موز می تواند در بدن سم ایجاد کند. همچنین می تواند باعث گرفتگی سینوس ، سرماخوردگی ، سرفه و آلرژی شود. از طرف دیگر ، اگرچه این دو ماده غذایی هر دو طعم شیرین دارند ، اما شرایط آنها در روند پس از هضم بسیار متفاوت است.

در حقیقت ، موز پس از هضم معده ترش می شود ، در حالی که شیر شیرین می شود. این می تواند دستگاه گوارش را گیج کرده و منجر به سمیت ، آلرژی و سایر مشکلات ناشی از مصرف نادرست غذا شود.

متخصصان هندی می گویند ترکیبی از شیر و موز ترکیبی نامتناسب برای بدن است که می تواند باعث عدم تعادل غذایی شود. این می تواند هضم غذا را متوقف کرده و عملکرد باکتریهای مفید روده را مختل کند.

این عدم تعادل غذایی می تواند منجر به مشکلات پوستی مانند جوش یا آلرژی شود. واکنش های جانبی به شیر موز همچنین می تواند شامل طیف وسیعی از مسائل مانند مسدود شدن مجاری ، مشکلات قلبی ، استفراغ و اسهال باشد.

توصیه می شود این دو غذا را با هم نخورید. بسیاری از افراد ، صرف نظر از ویژگی های آنها ، دوست دارند میوه ها و غذاهایی مانند شیر را مخلوط و ترکیب کنند. با این حال ، اگرچه این غذاها به صورت جداگانه دارای خواص زیادی هستند ، اما ترکیب آنها می تواند برای بدن مضر باشد. توصیه می شود قبل از ترکیب هر ماده غذایی با یک متخصص تغذیه مشورت کنید.

کلیدواژه : شیرموز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید