پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۲۰

۵۴۶۲
ب

شیوع ویروس کرونا شرایط دشواری را برای مردم در سراسر جهان و همچنین صنعت و بازار خودرو ایجاد کرده است. در این بین ، برخی از خودروسازان توانستند از پس این کار برآیند و برخی از شرکت ها با شکست مواجه شدند.

در این مطلب به پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۲۰ می پردازیم .

۱۰. تویوتا کمری – ۵۹۲،۶۴۸ واحد

در بین ۱۰ خودرو پرفروش سال ۲۰۲۰ ، آرم بیضی شکل تویوتا روی شیشه جلوی سه خودرو دیده می شود و سهم این خودروساز ژاپنی از ۵ خودروی پرفروش به ۵ مدل می رسد. اگرچه میزان فروش خودروهای سدان  کاهش یافته است ، اما تویوتا کمری خودرویی نیست که به راحتی از بازار خارج شود.

مانند بقیه اتومبیل ها ، کمری در سال ۲۰۲۰ به دلیل اپیدمی کرونا دچار کاهش تقاضا شد و ۱۲۰ هزار دستگاه کمتر از سال ۲۰۱۹ فروخت. این اتفاق به دلیل عرضه مدل جدید این خودرو در سال ۲۰۱۹ رخ داد.

 

۹- فولکس واگن تیگوان – ۶۰۷،۱۲۱ دستگاه

فولکس واگن تیگوان بیش از هر خودروی دیگری با نشان VW نشان می دهد که این شرکت آلمانی تا سال ۲۰۲۰ به بزرگترین خودروساز جهان تبدیل شده است. فولکس واگن در سال ۲۰۲۰ توانست ۱۰.۸ میلیون دستگاه خودرو تولید کند ، در حالی که تویوتا ۱۰.۵ میلیون دستگاه تولید کرد و بخشی از محصولات این خودروساز آلمانی به کراس اوورها اختصاص یافته است.

با این حال ، Tiguan از رتبه هفتم به رتبه نهم در لیست پرفروش ترین ها سقوط کرد. فروش این کراس اوور از ۷۷۰،۰۰۰ دستگاه در سال ۲۰۱۹ به ۶۰۷،۱۲۱ دستگاه در سال ۲۰۲۰ افزایش یافت.

 

۸- پیکاپ رم – ۶۳۱،۴۴۵ واحد

فاصله کمی بین آمار فروش وانت Ram و رقیب آن ، Chevrolet Silverado وجود دارد. فاصله فروش این دو ون تنها ۱۲۰۰۰ دستگاه است که نشان می دهد تقاضای این نوع خودرو در بازارهای آمریکا و کانادا چقدر زیاد است.

فروش ۶۳۱،۰۰۰ واحد RAM به لطف راه اندازی مدل شورشی TRX با پیشرانه ۶.۲ لیتری V8 توربوشارژ با قدرت ۷۰۲ اسب بخار است که این خودرو را به قدرتمندترین ون ساخته شده تبدیل کرده است.

۷- شورولت سلیورادو – ۶۴۳،۸۴۸ دستگاه

شورولت سیلورادو پس از سری F فورد پس از سال ۲۰۲۰ با فروش حدود ۱۰۰۰ دستگاه بیشتر از سال ۲۰۱۹ ، دومین وانت بار پرفروش است. فروش سیلورادو در سال ۲۰۱۹ ۶۴۲۱۲۶ دستگاه بود که در سال ۲۰۲۰ به ۶۴۳،۸۴۸ دستگاه رسید.

این آمار فروش منجر به رتبه بندی شورولت سیلواردو از ۱۲ در سال ۲۰۱۹ به رتبه ۷ در سال ۲۰۲۰ شد و هر سه وانت پرفروش در بازار ایالات متحده را در زمره ۱۰ خودروی پرفروش جهان قرار داد. دلیل این افزایش فروش را می توان به تجدید حیات مشاغل در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ ، به ویژه مشاغل مرتبط با مسکن و ساخت و ساز دانست.

۶- نیسان سیلفی – ۶۷۴،۶۶۳ دستگاه

نیسان سیلفی در راس لیست ۱۰ خودروی پرفروش بازار چین در سال ۲۰۲۰ قرار دارد. فروش این خودرو در چین در سال گذشته به ۵۴۲،۷۲۵ دستگاه رسیده و تنها حدود ۱۳۲،۰۰۰ دستگاه از سهم سایر کشورها بوده است. این آمار برتری نیسان سلفی را نسبت به فولکس واگن لاویدا و هوندا سیویک در چین نشان می دهد.

فروش خوب سلفی که در کشورهای دیگر به Centra معروف است ، به دلیل معرفی یک مدل جدید بود.

۵- هوندا سیویک – ۶۹۷،۹۴۵ دستگاه

اگرچه هوندا سیویک تا سال ۲۰۲۰ در بازار جهانی ۴۰۰ هزار واحد کمتر از تویوتا کرولا فروخته است ، اما این پنجمین خودروی پرفروش در جهان است. فروش این خودرو نسبت به سال ۲۰۱۹ ۱۲۰ هزار دستگاه کاهش یافته است.

اپیدمی کرونا باعث تقاضا برای Civic شده است ، اما این خودروساز ژاپنی در تلاش است تا نسل یازدهم این خودرو را در سال ۲۰۲۱ معرفی کند.

۴- هوندا سی آر وی – ۷۳۶،۹۸۰ دستگاه

هوندا CR-V سالهاست که پرفروش ترین ماشین شاسی بلند جهان است ، اما در سال ۲۰۲۰ این رقابت را به هموطن خود Toyota RAV 4 از دست داد. این خودرو ، مانند Civic ، مدل دیگر هوندا ، در سال ۲۰۲۰ تقاضا کاهش یافت و ۱۳ درصد کمتر از سال ۲۰۱۹ فروخته است.

با این حال ، هوندا CR-V هنوز آمار فروش بسیار بهتری نسبت به رقیب آلمانی خود ، فولکس واگن تیگوان دارد که هشتمین خودروی پرفروش جهان در سال ۲۰۲۰ است.

۳- فورد سری F – 936،۰۸۴ دستگاه

یکی از سه اتومبیل پرفروش دنیا بودن یک موفقیت بزرگ برای هر خودرویی است. با این حال ، سری F فورد در سال ۲۰۱۹ بیش از یک میلیون دستگاه فروخت و فروش آن تا سال ۲۰۲۰ به ۹۳۶۰۰۰ دستگاه رسید. علاوه بر سقوط به مقام سوم ، Toyota RAV4 جایگزین آن شد.
در حالی که تقاضا برای وانت های بزرگ در سال ۲۰۲۰ افزایش یافت ، فورد سری F فیس لیفت نتوانست از این شرایط استفاده کند و به دلیل شرایط تاج دیرتر از موعد مقرر وارد شد. این حادثه فروش این خودرو را به ۱۰۰۰۰۰ دستگاه کاهش داد.

در سال ۲۰۲۱ ، فورد مانند سایر خودروسازان ، میکرو تراشه ها تمام شد. قطعه ای که یکی از اصلی ترین قطعات خودروهای جدید است.

۲- Toyota RAV 4 – 995،۷۶۲ دستگاه

دومین اتومبیل پرفروش جهان در سال ۲۰۲۰ یک مدل محبوب دیگر تویوتا با نام Yeni Rao 4. Toyota RAV4 جایگزین فورد سری F در لیست ۲۰۲۰ خواهد شد که نشان می دهد تقاضا برای خودروهای کراس اوور افزایش یافته است.

همچنین ، فروش تویوتا RAV4 ، برخلاف سایر اتومبیل ها ، در سال ۲۰۲۰ افزایش یافته است. افزایش فروش ۳۴۰۰۰ دستگاه در سال ممکن است آماری تعجب آور نباشد ، اما با توجه به اپیدمی کرونا ، چیز خوبی برای این کامیون ژاپنی است.

۱- تویوتا کرولا – ۱،۱۳۴،۲۶۲ دستگاه

به دنبال رشد فروش در سال ۲۰۱۹ ، تویوتا کرولا با کاهش فروش ۲۵۰ هزار دستگاهی در سال ۲۰۲۰ روبرو شد. این بیش از ۱۱ درصد از کل فروش تویوتا است. با این وجود کرولا با بیش از یک میلیون دستگاه پرفروش ترین خودروی جهان تا سال ۲۰۲۰ است.

این در شرایطی اتفاق افتاد که تویوتا کرولا پرفروش ترین خودرو در هیچ یک از بازارهای بزرگ جهان نبود. با این وجود این خودروی ژاپنی در اکثر کشورها موجود است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.