لیست بهترین فیلم های نیکول کیدمن + عکس

بهترین فیلم های نیکول کیدمن

نیکول کیدمن ، بازیگر زیبا و با استعداد هالیوود ، سال هاست که مقابل دوربین بازی می کند و همیشه نقش های جدی و چالش برانگیز را انتخاب کرده است. فعالیت هنری او پر از شاهکارهای سینمایی و همکاری با کارگردانان بزرگ است. در اینجا به بهانه تولدش بهترین فیلم های نیکول کیدمن را مرور کرده ایم.

 

مولن روژ / Moulin Rouge

2633963 108 - لیست بهترین فیلم های نیکول کیدمن + عکس

«مولن روژ» به کارگردانی «باز لورمن» اثری است که حوادث تاریخی سال‌های ۱۸۹۹ تا ۱۹۰۰ کلوپ شبانه‌ی «مولن روژ» در پاریس را به دقت روایت می‌کند. «مولن روژ» یک اثر پست‌مدرن زیبا است و حتی یک لحظه نیز از این حقیقت که در حال تماشای یک فیلم هستید غافل نخواهید شد. «مولن روژ» کیدمن را در نقش اصلی یک داستان عاشقانه‌ی آتشین قرار می‌دهد او در «مولن روژ» به جنگ بیماری می‌رود، آواز می‌خواند، می‌رقصد، می‌خندد، اشک می‌ریزد و تقریبا تمام احساسات انسانی را از خود بروز می‌دهد.


تولد / Birth

2633974 640 - لیست بهترین فیلم های نیکول کیدمن + عکس

نیکول کیدمن در این فیلم نقش دشواری بر عهده دارد. او نقش یک زن ۳۰ ساله را ایفا می‌کند که چند سال پس از مرگ همسر می‌خواهد مجددا ازدواج کند. در این میان پسری نوجوان از راه رسیده و ادعا می‌کند که روح همسر مرحوم اش در بدن اوست. کیدمن در این فیلم تماشاگر را با خود به دنیای مالیخولیائی زنی کاملا عادی می‌برد، دامنه احساساتی که او نمایش می‌دهد بسیار گسترده است.


ساعت‌ها / The Hours

2633962 177 - لیست بهترین فیلم های نیکول کیدمن + عکس

«ساعت‌ها» روایتگر زندگی سه زن، در سه زمان و مکان مختلف است. ویرجینیا وولف که در سال ۱۹۲۳ و در شهر ریچموند انگلستان مشغول نوشتن رمان خانم دالووی است، لورا براون زنی خانه‌دار که در سال ۱۹۵۱ و در لس آنجلس زندگی می‌کند و درحال خواندن کتاب خانم دالووی است و روایت سوم مربوط است به کلاریسا واگان، زنی که در سال ۲۰۰۱ قصد دارد همچون خانم دالووی یک مهمانی را در شهر نیویورک ترتیب دهد. نیکول کیدمن در نقش وولف با بازی بی نظیر خود توانست جنگ درونی و سخت یک ذهن نخبه در برابر سیستمی را به تصویر بکشد که ذهن وی را مغشوش و روانی کرده است. او تنها ۲۵ دقیقه در این فیلم بازی کرد، اما توانست برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر زن شود.


دیگران / The Others

2633967 411 - لیست بهترین فیلم های نیکول کیدمن + عکس

فیلم «دیگران» به کارگردانی «آلخاندرو آمنابار» داستان گریس بیوه‌ای از دوران جنگ است که بچه‌هایش را به خاطر بیماری نادر «حساسیت به نور» در عمارت دورافتاده‌ای پنهان کرده. با ورود سه خدمتکار اسرارآمیز، پرده از راز‌های وحشت‌آور خانه برداشته می‌شود. نیکول کیدمن نقش مهمی در این فیلم بازی کرده است که توانست با مهارت خود هم بر منتقدان و هم بر تماشاگران تاثیر مثبتی بگذارد.


کوهستان سرد / Cold Mountain

2633960 134 - لیست بهترین فیلم های نیکول کیدمن + عکس

داستان فیلم در سال ۱۸۶۴ یکسال قبل از پایان جنگ‌های داخلی امریکا روی می‌دهد. اینمن که یک سرباز ایالت‌های جنوبی است پس از بهبود از یک جراحت مرگبار تصمیم می‌گیرد جبهه جنگ را رها کرده و عازم شهرش «کلدمانتین» شود تا با دوست دوران نوجوانی اش آدا ازدواج کند. کیدمن در این فیلم نقش زنی را ایفا می‌کند که گرچه در ابتدا برای جنگ آماده نیست، اما به تدریج به یک مبارز سرسخت تبدیل شده و از خودش، خانواده اش و عشق اش مراقبت می‌کند.


داگویل / Dogville

2633975 290 - لیست بهترین فیلم های نیکول کیدمن + عکس

«داگویل» شهر کوهستانی است که جمعیت آن بسیار کم است و مردم شهر انسان‌های ساده اند که به کار خودشان مشغول هستند. تا اینکه در یک شب دختری به نام گریس که از دست تعدادی گانگستر در حال فرار است به این شهر پناه می‌برد. بازی نیکول کیدمن در نقش ماریا بسیار باور پذیر است. او به خوبی نقش زنی را ایفا می‌کند که تجاوز و رفتار‌های غیرانسانی را متحمل شده و درد او آنقدر حقیقی است که تا مغز استخوان تان نفوذ می‌کند.


چشمان کاملا بسته / Eyes Wide Shut

2633968 976 - لیست بهترین فیلم های نیکول کیدمن + عکس

«چشمان کاملا بسته» داستان دکتر هارفورد و همسرش آلیس است که به یک مهمانی شبانه دعوت می‌شوند، دکتر هارفورد به طور غیر مترقبه متوجه انحرافات میزبان مجلس «ویکتور» می‌شود. از روز بعد اتفاقات عجیب و بدون توضیحی برای دکتر هارفورد می‌افتد. زوج کروز و کیدمن با بازی‌های قوی خود در نقش‌های اصلی فیلم با ظرافت تمام روح و روان یک زوج مدرن موفق را به تصویر می‌کشد که امیال خود را فرو خورده‌اند و از نظر احساسی سرد شده‌اند.


فریب خورده / The Beguiled

2633978 108 - لیست بهترین فیلم های نیکول کیدمن + عکس

فیلم داستان یک سرباز زخمی را روایت می‌کند که در جریان جنگ‌های داخلی ایالات متحده به دلیل جراحت‌هایی که دارد وارد یک دبیرستان دخترانه شبانه روزی می‌شود و در آنجا مخفی می‌شود. بازی‌های فیلم از بخش‌های مثبت آن به حساب می‌آید. کیدمن نقش مدیر مدرسه را ایفا می‌کند و همانطور که انتظار می‌رود در نقش یک زن سرد و سرسخت به خوبی ظاهر می‌شود.


پسر روزنامه فروش / PaperBoy

2633979 921 - لیست بهترین فیلم های نیکول کیدمن + عکس

«پسر روزنامه‌فروش» به کارگردانی «لی دنیلز» داستان گزارشگری که به زادگاهش، فلوریدا بازمی‌گردد تا درباره پرونده یک محکوم به مرگ تحقیق کند. اما در این فیلم بد هم نمی‌شود از بازی نیکول کیدمن و مغناطیسی که دارد گذشت. او نقش زنی را بازی می‌کند که عاشق یک محکوم به مرگ است. کیدمن کاری می‌کند که سکانس‌های او تبدیل به یک اثر هنری سطح بالا بشوند. منتقد تایم گفته بود که بازی کیدمن در این نقش مثل یک «الهام» می‌ماند.


لانه خرگوش / Rabbit Hole

2633980 147 - لیست بهترین فیلم های نیکول کیدمن + عکس

داستان فیلم «لانه خرگوش» درباره زوجی است که پسر چهار ساله‌شان را در یک تصادف خیابانی از دست داده‌اند و پس از آن زندگی‌شان به کلی تغییر کرده و هر روز در غم سپری می‌شود. کیدمن در این فیلم تمام محدودیت‌های بازیگری را کنار می‌زند و در فیلمی حضور می‌یابد که در ابتدا سرد و ماتم زده و در انتها تاثیرگذار است. فیلم به لطف کیدمن و بازی بی‌نظیرش به درامی ماجراجویانه و لذت بخش تبدیل شده که تجربه متفاوتی را برای مخاطبش رقم خواهد زد.


دروغ‌های کوچک بزرگ / Big Little lies

2633966 605 - لیست بهترین فیلم های نیکول کیدمن + عکس

سریال «دروغ‌های کوچک بزرگ» یکی از مهم‌ترین محصولات HBO و اقتباسی از رمانی به همین نام نوشته لیان موریارتی است. داستان سریال حول‌وحوش زنان و زندگی آن‌ها می‌چرخد. زنانی از اقشار مختلف و جهان‌بینی و سرشتی متفاوت که هرکدام به‌نوعی از مردان زخم خورده‌اند. نیکول کیدمن در هر دو فصل این سریال نقش زنی که با مشکلات عاطفی شدید روبرو است را به زیبایی ایفا کرد. در فصل دوم این در کنار مریل استریپ به نقش‌آفرینی پرداخت و در نشان دادن فروپاشی شخصیت «سلست» بسیار موفق بود.


فروپاشی / The Undoing

2633959 798 - لیست بهترین فیلم های نیکول کیدمن + عکس

مینی سریال «فروپاشی» یک مجموعه کوتاه آمریکایی در ژانر تریلر روان‌شناختی است. «فروپاشی» داستان یک زن روانشناس و شوهر پزشکش در نیویورک است که درگیر ماجرای یک جنایت می‌شوند. بدون شک آنچه که توانسته است داستان جذاب سریال را تماشایی‌تر کند، بازی کیدمن و گرانت و البته تقابل این دو است.

منبع
برترین ها
کلیدواژه : نیکول کیدمن
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید