خوردن بستنی زیاد چه ضرری برای بدن دارد؟

محققان می گویند خوردن بستنی می تواند بر سیستم ایمنی بدن تأثیر بگذارد. حال تصور کنید که بدن در مقابل عوامل بیماری نیازمند به پاسخ سیستم ایمنی بدن است ، در حالی که پیشتربه دلیل مصرف برخی غذاها مانند بستنی ، سیستم ایمنی ملتهب و درگیر آن است.

با گرم شدن هوا در نیمکره شمالی ، بستنی محبوبیت بیشتری پیدا می کند. با این حال ، اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به سلامتی خود اهمیت می دهند ، نباید بیش از حد بستنی مصرف کنید.

محققان می گویند خوردن بستنی می تواند بر سیستم ایمنی بدن تأثیر بگذارد. تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۰۸ نشان داد که مصرف شیر و گوشت قرمز می تواند پاسخ التهابی خفیفی را در بدن ایجاد کند. قند همچنین می تواند در سیستم ایمنی بدن تداخل ایجاد کند.

محققان استرالیایی می گویند چون بستنی باعث التهاب در بدن می شود ، سیستم ایمنی بدن سرکوب می شود و بدن در برابر عوامل بیماری زا آسیب پذیر می شود. این فقط به بستنی محدود نمی شود ، مصرف زیاد غذاهای فرآوری شده نیز می تواند باعث التهاب در بدن شود.

63426237 - خوردن بستنی زیاد چه ضرری برای بدن دارد؟

شایعاتی وجود دارد که خوردن بستنی می تواند خطر ابتلا به ویروس کرونا را افزایش دهد ، اما سازمان بهداشت جهانی می گوید هنوز هیچ مدرکی مبنی بر اینکه خوردن غذاهای سرد می تواند ویروس کرونا را تحت تأثیر قرار دهد وجود ندارد ، همانطور که مصرف نوشیدنی های گرم نمی تواند از ویروس جلوگیری کند. بودن.

از طرف دیگر ، ممکن است برای شما اتفاق افتاده باشد که هنگام خوردن بستنی احساس سرما و درد کنید. برای تحقیق ، دانشمندان تعدادی از داوطلبان را با آب یخ منجمد کردند و سپس جریان خون به مغز را کنترل کردند و مشاهده کردند که مغز برای محافظت از خود در برابر تغییرات دما خون را به بیرون (پوست) می فرستد.

متخصصان تغذیه می گویند بستنی کالری زیادی دارد زیرا حاوی قند است و مصرف زیاد آن می تواند باعث چاقی شود.

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به تناسب اندام خود اهمیت می دهند ، نباید بیش از حد بستنی مصرف کنید. با این حال ، مصرف مقدار کمی بستنی در تابستان گزینه بدی نیست. به طور کلی توصیه می شود مصرف میان وعده های پرکالری در رژیم غذایی خود را متعادل کنید.

منبع
باشگاه خبرنگاران
کلیدواژه : بستنی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید