حقوق معلمان در طرح “رتبه بندی معلمان” چقدر افزایش می یابد؟

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش درباره موضوع رتبه بندی معلمان توضیحاتی داد و اجرای آن را برای افزایش شان و جایگاه معلمی حائز اهمیت دانست.

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، قاسم احمدی لاشکی با بیان اینکه نظام رتبه بندی معلمان در یک دهه مورد بحث است و در سند تحول بنیادین به عنوان موضوع اثرگذار در کار معلمان دیده شده است اظهار کرد: قانون گذار در ماده ششم توسعه اعلام کرد رتبه بندی باید به تصویب دولت برسد که تا امروز آنچه اتفاق افتاد صرف اینکه حقوق تامین شود مطرح شد و ۲ بار دولت‌های مختلف درباره رتبه بندی صحبت کردند.

وی افزود: در سال ۹۴ و ۹۸ هیات وزیران مصوبه ای درباره این موضوع داشت آنچه برابر قانون است برای افزایش حقوق و ۵۰ درصدی افزایش حقوق وجود دارد اما رتبه بندی به دنبال افزایش جایگاه و شان معلمان است.

احمدی لاشکی ادامه داد: به دنبال این موضوع هستیم که از معلم پایه آغاز کنیم و در ۵ رتبه مربی، حرفه ای، سلامت و راهبر معلمان را دسته بندی کنیم و جایگاه آنان را افزایش دهیم تا انگیزه معلمان افزایش پیدا کند. در رتبه بندی ۲۵ درصد حقوق به فوق العاده مستمر حقوق معلمان اضافه می‌شود.

کلیدواژه : معلمان
دیدگاه کاربران ۲ دیدگاه
 • محسن ۱ تیر ۱۴۰۰ / ۴:۵۷ ب٫ظ
  0 0

  واقعا. متاسفم فقط اخبار را از روی هم کپی میکنید این خبر مال سال۹۸ است واقعا بحال خودتون یک فکری کنید هنوز رتبه بندی تو مجلس مصوب نشده

  • funigmaa ۱ تیر ۱۴۰۰ / ۶:۴۴ ب٫ظ
   0 0

   ضمن پوزش خبر مربوطه در یکی از سایت های خبری به تازگی منتشر شده بود.
   خبر ویرایش گردید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید