سرعت زمین و منظومه شمسی چقدر است؟

زمین دائما در حال حرکت است. همانطور که به دور خورشید می چرخد ​​، بر روی محور خود نیز می چرخد. همچنین به همراه منظومه شمسی به دور کهکشان راه شیری حرکت می کند. به نظر شما زمین چقدر سریع است؟

به عبارت دیگر ، سرعت چرخش زمین بر روی محور آن چقدر است و سرعت آن به دور خورشید چقدر محاسبه می شود؟ برای رفتن حتی فراتر از آن ، منظومه شمسی با چه سرعتی به دور کهکشان راه شیری می چرخد؟

546454 1 - سرعت زمین و منظومه شمسی چقدر است؟

اکنون که سر شما دقیقاً مانند زمین می چرخد ​​، بیایید با خود سیاره شروع کنیم. زمین تقریبا هر ۲۴ ساعت (یا دقیقاً هر ۲۳ ساعت ، ۵۶ دقیقه ، ۴ ثانیه) به دور محور خود می چرخد. ابعاد زمین ۴۰ هزار و ۷۰ کیلومتر است ، بنابراین وقتی فاصله را بر زمان تقسیم می کنید ، متوجه می شوید که این سیاره با سرعت ۱۶۷۰ کیلومتر در ساعت در حال چرخش است!

طبق وبلاگ Ask Ask Astronomer ، سرعت زمین هنگام گردش به دور خورشید ۱۱۰ هزار کیلومتر در ساعت است. دانشمندان می دانند که می توانند این محاسبات را با توجه به فاصله زمین به دور خورشید انجام دهند و آن را به زمان لازم برای چرخش زمین تقسیم کنند. در حقیقت ، زمین به مدت ۳۶۵ روز به دور خورشید می چرخد.

یک ستاره شناس توضیح داد: “برای محاسبه فاصله زمین از خورشید ، دانشمندان باید دور یک دایره را اندازه بگیرند.” ما می دانیم که زمین به طور متوسط ​​حدود ۱۴۹.۶ میلیون کیلومتر با خورشید فاصله دارد و می دانیم که زمین در یک جهت دایره ای حرکت می کند. البته ، به عبارت دقیق تر ، این مسیر کمی بیضوی است ، اما محاسبات با فرمول دایره آسان تر است. فاصله خورشید و زمین شعاع دایره است. برای بدست آوردن محیط این دایره ، از معادله شعاع ۲ * Π * یا ۲ * ۳.۱۴ * ۹۳ میلیون مایل استفاده می شود. “پس از محاسبه محیط (فاصله زمین در مدار دور خورشید) ، می توان سرعت مداری آن را نیز تعیین کرد.”

حرکت دیگری در منظومه شمسی وجود دارد که همه سیارات و سایر اجزای آنها به دور خورشید می چرخند! این حرکت مخصوص کهکشان راه شیری است. در واقع ، همه ما به دور مرکز کهکشان می چرخیم! کیتی مک ، فیزیکدان نظری اخترفیزیکدان در دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی گفت: دانشمندان می دانند کهکشان راه شیری در حال چرخش به دور یک مرکز کهکشانی است که براساس مشاهدات ستاره های دیگر انجام شده است. “اگر به نظر می رسد که ستارگان بسیار دور حرکت می کنند ، دلیل آن حرکت منظومه شمسی نسبت به موقعیت نسبتاً دور ستاره های دیگر است.”

مک گفت: “اگر من شروع به راه رفتن کنم ، می توانم بگویم که در حال حرکت هستم زیرا بناهایی که از آنها عبور می کنم به نظر می رسد در حال حرکت هستند ، اما اگر از جلو به من نگاه کنی ، همین است.” “به نظر می رسد که کمی کندتر است زیرا من از ساختمان ها فاصله بیشتری می گیرم ، اما در هر صورت ، من هنوز هم نسبت به موقعیت خود حرکت می کنم!”

گذشته از سرعت زمین به دور خود و خورشید ، دانشمندان با مطالعه حرکت سایر ستارگان نسبت به خورشید دریافتند که منظومه شمسی با سرعت ۷۲۰ هزار کیلومتر در ساعت به دور مرکز کهکشان راه شیری می چرخد!

کل کهکشان راه شیری نیز توسط ساختارهای عظیم دیگری مانند کهکشان های دیگر و خوشه های کهکشان در جهات مختلف کشیده می شود. دانشمندان می توانند بگویند که منظومه شمسی بر اساس حرکت نسبی سایر ستارگان در حال حرکت است ، آنها می توانند از حرکت نسبی کهکشان های دیگر برای تعیین سرعت راه شیری در جهان استفاده کنند.

مک گفت: “همه چیز دائما در حال حرکت است ، موجودات زنده روی زمین چنین احساسی ندارند ، بنابراین مسافران احساس نمی کنند صدها مایل در ساعت در هوا حرکت می کنند.” فقط هنگام بلند شدن هواپیما ، مسافران هنگام شتاب گرفتن در باند و برخاستن ، شتاب هواپیما را احساس می کنند. این احساس سنگینی به دلیل تغییر سریع سرعت هواپیما است. “اما وقتی هواپیما در ارتفاع پرواز می کند ، مسافران سرعت صدها مایل در ساعت را احساس نخواهند کرد زیرا سرعت تغییر نمی کند.”

در واقع مسافران سرعت را احساس نمی کنند زیرا این مسافران در واقع با همان سرعت و جهت یا سرعتی که هواپیما دارند حرکت می کنند. مسافران فقط در صورت مشاهده مناظر عبوری از پنجره هواپیما ممکن است متوجه حرکت خود و هواپیما شوند.

ما انسان ها روی زمین نمی توانیم سرعت زمین را درک کنیم. ما همچنین متوجه حرکت زمین به دور خورشید نمی شویم ، زیرا سیاره ما با سرعت ثابت در حال چرخش به دور خورشید است.

منبع
کلیک
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید