استـقلال در آستانه انفجار! چرا همه چیز در پرسـپولیس مرتب است؟!

شرایط متفاوت استقلالی ها و پرسپولیسی ها در این روزها…

شرایط استقلال اگرچه به لحاظ فنی مناسب است ولی مشکلات مدیریتی پیرامون آن دردسرهای بسیار زیادی را برای این تیم ایجاد کرده و تداوم روند مذکور قطعاً می‌تواند شرایط را به مراتب سخت‌تر هم کند. این دقیقاً همان مسئله‌ای است که نصرالله عبداللهی نسبت به آن ابراز نگرانی کرده و تأکید دارد هرچه سریع‌تر باید فکری به حال این دغدغه‌ها کرد. حرف‌های تازه سرپرست استقلال را با خبرورزشی بخوانید:

* خوشبختانه بچه‌ها خوب تمرین کرده‌اند و کادر فنی نیز انصافاً پای کار است. البته آلومینیم بازیکنان جوانی دارد و علیرضا منصوریان هم مربی خوبی است که در مکتب استقلال پرورش یافته ولی ان‌شاءالله می‌رویم تا با یک پیروزی دیگر به تهران برگردیم و هواداران را خوشحال کنیم.

* طی روزهای گذشته اتفاقاتی در عرصه مدیریتی باشگاه استقلال رخ داد که سرمایه سوزی محسوب می‌شد. آقای عبدیان و آقای نامداری بدون هیچ چشمداشتی کمک حال استقلال بودند. برای آنها اصلاً تفاوتی نمی‌کرد چه کسی مدیرعامل یا سرمربی باشد؛ عبدیان تازه عضو هیئت مدیره شده بود ولی از سالیان قبل با وجود اینکه هیچ سمتی در استقلال نداشت، مرتب به باشگاه کمک مالی می‌کرد. از دوران آقای افتخاری بگیرید تا همین حالا. نامداری هم که بنده خدا اصلاً سمتی در باشگاه نداشت ولی همیشه برای کاهش مشکلات مالی دست به جیب بود. ما به همین راحتی دو نفر از بهترین سرمایه‌های مدیریتی استقلال را از دست دادیم. آدم‌هایی که بدون هیچ توقعی کمک می‌کردند. از دست دادن این دو نفر یکی از بدترین اتفاقاتی بود که طی چند روز اخیر در استقلال رخ داد.

* اگر عبدیان و نامداری نبودند، پنجره‌های نقل و انتقالاتی استقلال باز نمی‌شد. وقتی به خاطر شکایت شفر، فیفا پنجره ما را بست همین آقای عبدیان پای کار آمد و کمک زیادی به استقلال کرد تا این معضل برطرف شود. از طرف دیگر، نامداری هم در ماجرای رضایت گرفتن از طلبکاران داخلی برای باز شدن پنجره نقل و انتقالات کمک کرد. من خودم شاهد زنده هر دو مسئله هستم. با تعدادی از مربیان و بازیکنان طلبکار از استقلال صحبت کردم و تخفیف گرفتم تا در نهایت رقم توافق شده توسط عبدیان و نامداری پرداخت شود و استقلال دیگر دغدغه بسته بودن پنجره نقل و انتقالات و عدم توانایی در جذب بازیکنان جدید را نداشته باشد.

* برای تمام تیم‌ها احترام قائلم؛ به ویژه برای پرسپولیس که هواداران، مسئولان، کادرفنی و بازیکنانش بسیار محترم هستند ولی واقعاً نمی‌دانم در آن بالا چه می‌گذرد؟ واقعا نمی‌دانم چرا شرایط استقلال باید این‌گونه باشد؟ چرا در پرسپولیس همه چیز مرتب است ولی در استقلال شرایط این‌گونه نیست؟ چرا باید استقلال تا این حد در مشکلات غوطه ور باشد؟ چرا دغدغه‌ها و مسائل مالی این باشگاه نباید حل شود؟ اصلاً منظورم این نیست که باشگاه‌های دیگر به مشکل بخورند بلکه می‌گویم مشکلات استقلال هم باید توسط مسئولان حل‌وفصل شود.

* فرهاد مجیدی این روزها در حال تلاش است تا اتحاد میان بازیکنان را حفظ کند. علاوه بر فرهاد، چند نفر دیگر هم صادقانه زحمت می‌کشند. بازیکنان نیز به حرمت کادر فنی و بزرگ‌ترها، با وجود عدم دریافت بخش اعظمی از قرارداد خود همچنان با انگیزه فراوان مشغول تمرین هستند و خوشبختانه چهار پیروزی متوالی هم به دست آورده‌ایم ولی طبیعی است که شرایط فوق‌العاده حساس بوده و هر لحظه می‌تواند تغییر کند. اگر مسائل هر چه سریع‌تر کاهش پیدا نکند، بالاخره دیر یا زود استقلال به خاطر این مشکلات منفجر خواهد شد و دردسرهای فوق‌العاده بزرگی برای باشگاه و کل مجموعه ایجاد می‌شود. باور کنید دلم برای هواداران می‌سوزد. آنها هیچ چشمداشتی ندارند و فقط دلشان می‌خواهد موفقیت تیم خود را ببینند.

* طبیعی است که به لحاظ شرایط قانونی، وزارت ورزش نمی‌تواند به استقلال کمک مستقیم کند ولی حتماً می‌شود با استفاده از راهکارهای قانونی زمینه برای کمک غیر مستقیم را فراهم کرد. افرادی که آقای مددی را سر کار آوردند و حمایتش می‌کنند، حالا در چنین شرایط حساسی هم باید کمک حال و حامی او باشند. باید تحت هر شرایطی کمکش کنند تا مشکلات مالی استقلال کاهش پیدا کند. باور کنید اگرچه این روزها نتایج خوبی در داخل زمین گرفته‌ایم ولی روزهای سخت استقلال در راه است. اگر دغدغه‌های مادی برطرف نشود، حتماً مشکلاتمان بیشتر خواهد شد. تا چشم بر هم بزنیم، این فصل تمام می‌شود و باید با بازیکنان تسویه حساب کرد. باید در فصل نقل و انتقالات پول داشته باشیم تا بتوانیم بازیکنان جدید بخریم. مسابقه با الهلال خیلی زود از راه می‌رسد و استقلال باید در بهترین شرایط ممکن به مصاف حریف عربستانی برود .

* مسابقات لیگ هنوز تمام نشده و کسب نتایج مطلوب در ادامه راه اهمیت فوق‌العاده زیادی هم برای ما و هم برای هواداران استقلال دارد. تا چند روز دیگر جدال بسیار مهمی هم با پرسپولیس در جام حذفی داریم که نتیجه آن فوق‌العاده تعیین‌کننده است ولی همه این دیدارهای حساس در حالی باید برگزار شود که استقلال مشکلات مالی دارد و به رغم این دغدغه‌ها، سرمایه‌های انسانی ارزشمند خود در عرصه مدیریت را نیز به راحتی از دست می‌دهد. حتماً باید مدیران باشگاه به صورت اورژانسی فکری به حال مشکلات استقلال کنند.

منبع
خبرورزشی
کلیدواژه : استقلالپرسپولیس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید