ماجرای بازگشت بهروز وثوقی چه بود + عکس

images
ب

ماجرای بازگشت بهروز وثوقی چه بود؟

با هماهنگی‌های انجام شده با مسئولان کشور همه هنرمندان، خوانندگان و ورزشکاران خارج از کشور از جمله بهروز وثوقی برای آمدن و ماندن در ایران هیچ مانعی ندارند و بستر بازگشت آنها مهیا شده است.

طی سال های اخبر برخی از هرمندان در خواست بازگشت بهروز وثوقی را مطرح کرده اند.

در این میان طی چند روز اخیر صحبت هایی درباره بازگشت او به کشور شده است.

اخیرا بهرنگ علوی بازیگر پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری 1400 با انتشار پستی در اینستاگرام از آیت الله ابراهیم رئیسی رئیس جمهور منتخب درخواست کرد که اجازه بازگشت بهروز وثوقی به کشور را صادر کند.

البته دیروز سید مجید حلاج زاده رئیس مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج اعلام کرد: با هماهنگی‌های انجام شده با مسئولان کشور همه هنرمندان، خوانندگان و ورزشکاران خارج از کشور از جمله بهروز وثوقی برای آمدن و ماندن در ایران هیچ مانعی ندارند و بستر بازگشت آنها مهیا شده است.

ماجرای بازگشت بهروز وثوقی چه بود + عکس

مجید حلاج زاده در خصوص بلامانع بودن بازگشت هنرمندان شاخصی که مدتها است آرزوی بازگشت به ایران را دارند ولی نگران برخوردهای قهری هستند  به برنا گفت: طبق هماهنگی با مسئولان ، همه هنرمندان، خوانندگان و ورزشکاران خارج از کشور از جمله بهروز وثوقی برای آمدن و ماندن در ایران هیچ مانعی ندارند و بستر بازگشت این گروه مهیا شده است.

وی ادامه داد: در حالی تعداد ایرانیان خارج از کشور در سال 96 حدود 7 میلیون نفر بود که متاسفانه در چند سال اخیر روند مهاجرت بیشتر شده و به بیش از 8.5 میلیون نفر رسیده است .

این مقام مسئول افزود: باید به طور شفاف برای همه ایرانیانی که از کشور خارج شده و پشیمان هستند و یا مشکل دارند ، اطلاع رسانی شود که بجز مجرمین و قاتلین و کلاهبردارانی مانند مانند خاوری ، هیچ محدودیتی برای بازگشت ندارند.

برای کسانی که ابتدای انقلاب خارج و در سنین میانسالی بوده و مایل به بازگشت ایران هستند ، طرح مهاجرت معکوس اجرا خواهد شد تا به آرزو و خواسته برسند.

حلاج زاده گفت: برخی توان مالی بالایی دارند و علاقمندند والدین میانسال و یا کهنسال را به ایران بازگردانند.

بر همین اساس طرح دهکده های لاکچری و هوشمند مدنظر است .

در این شهرک ها دهکده سلامت هم پیش بینی خواهد شد و با دوربین های کنترل از راه دور با نقاط دیگر و افراد وابسته ارتباط خواهند داشت وی ادامه داد: سرمایه های ایرانیان مقیم خارج چند هزار میلیارد تومان است که درصورت مدیریت و برنامه ریزی مناسب ، بستر بازگشت این سرمایه ها را مهیا خواهد شد و با توجه به سیاست رئیس جمهور جدید ، استفاده از سرمایه های ایرانیان خارج از کشور مورد توجه قرار خواهد گرفت .

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.