ایلان ماسک: اینترنت ماهواره ای یک ماه دیگر در دسترس است

شبکه ماهواره ای ایلان ماسک استارلینک در آستانه پخش اینترنت پرسرعت در سراسر جهان به جز مناطق قطبی است. ایلان ماسک قول داد که استارلینک حدوداً یک ماه دیگر در مناطق مختلف جهان در دسترس خواهد بود.

ایلان ماسک ، مدیر عامل SpaceX ، در کنگره جهانی موبایل ۲۰۲۱ در بارسلونا گفت که انتظار می رود پوشش جهانی و پایدار سرویس اینترنت ماهواره ای پرسرعت این شرکت حدود یک ماه دیگر باشد.

625725723 - ایلان ماسک: اینترنت ماهواره ای یک ماه دیگر در دسترس است

ایلان ماسک: اینترنت ماهواره ای یک ماه دیگر در دسترس است

وی گفت: در حال حاضر ۶۹۰۰۰ کاربر از Starlink به عنوان آزمایشی استفاده می کنند. ماسک امیدوار است که سال آینده بتواند به نزدیک نیم میلیون کاربر برسد. وی معتقد است که پتانسیل های زیادی در این زمینه وجود دارد: اسپیس ایکس انتظار دارد با گسترش مداوم شبکه ماهواره ای خود در آگوست سال جاری ، اینترنت ماهواره ای را به بیشتر جهان ارائه دهد.

پوشش از قطب به قطب ، البته با مجوز

ماسک می گوید ارتباطات جهانی به زودی در همه جای کره زمین وجود خواهد داشت. برای دستیابی به این هدف ، اسپیس ایکس تاکنون بیش از ۱۵۰۰ ماهواره مستقر کرده و در بیش از ۱۰ کشور فعال است ، اما برای سایر کشورها پس از پرتاب نیاز به مجوز فعالیت در این کشورها دارد.

ایلان ماسک یکی از ثروتمندترین افراد جهان و یکی از تأثیرگذارترین افراد در زمینه فناوری است. وی بنیانگذار شرکت هایی مانند تسلا موتورز و اسپیس ایکس است و در حال حاضر مدیرعامل و مدیرعامل شرکت اسپیس ایکس است. اسپیس ایکس (شرکت فناوری های اکتشاف فضایی) در سال ۲۰۰۲ در کالیفرنیا تاسیس شد.

Starlink کمبودهای ۵G را جبران می کند

وی در کنگره جهانی موبایل ۲۰۲۱ تأکید کرد که نباید Starlink را رقیب خدمات مشابه دانست. ماسک گفت: “فکر Starlink به عنوان خدماتی است که می تواند نیازهای مشتری را در مناطق دورافتاده برطرف کند و کمبودهای ۵G و فیبر نوری را در این مناطق برطرف کند.”

با ۲۰ میلی ثانیه تأخیر ، Starlink به آنچه نسل پنجم تلفن همراه ۵G ارائه می دهد نزدیک است. تأخیر یا تأخیر فاصله زمانی بین محرک و پاسخ است.

۵ تا ۱۰ میلیارد سرمایه گذاری اولیه برای دستیابی به سودآوری

ماسک هزینه کل توسعه سیستم Starlink را حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیارد دلار تخمین می زند.

به گفته این کارآفرین ، برای رسیدن Starlink به مرحله سودآوری ، لازم است در ابتدا ۵ تا ۱۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری کنید. ماسک می گوید ، سود باید صرف تکمیل ساخت supercharger شود.

فضاپیمای SpaceX و پرتابگر فوق سنگین که در مجموع Starship نامیده می شود ، سیستمی برای انتقال انسان و بار به مدار زمین ، ماه ، مریخ و فراتر از آن است.

۹۹ دلار در ماه با حداکثر سرعت ۱۰۰ مگابیت در ثانیه

Starlink اکنون سرعت بارگیری حداکثر ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه و سرعت آپلود حداکثر ۲۰ مگابیت بر ثانیه را به کاربران ارائه می دهد.

خدمات Starlink برای مشتریان اولین بار ماهانه ۹۹ دلار است (به علاوه هزینه یک بار خرید یک ظرف با ۴۹۹ دلار). طبق گفته خود ماسک ، اسپیس ایکس ۱۰۰۰ دلار برای این ظروف پرداخت کرده است. اسپیس ایکس می خواهد با گذشت زمان چندین برابر هزینه خود را برای مشتری کاهش دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید