خوردن خربزه و عسل باعث مرگ می شود؟

مصرف همزمان برخی از غذاها باعث کمبود جذب مواد معدنی و ویتامین ها می شود و بنابراین مشکلات زیادی را برای فرد ایجاد می کند.

اثرات تداخلات غذایی برای همه یکسان نیست و برخی علائم تداخلات غذایی ممکن است در یک فرد شدید باشد ، اما ممکن است فرد دیگر هیچ عارضه جانبی یا مشکلی در خوردن همان غذاها نداشته باشد. غذاهای مختلفی مانند خربزه ، عسل و … با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.

از نظر طب سنتی ، مصرف خربزه و عسل با هم مضر است و مشکلات گوارشی ایجاد می کند. در این بخش ، علت تعامل بین مصرف همزمان خربزه و عسل از نظر طب سنتی را بررسی می کنیم.

در بسیاری از موارد ، تداخلات غذایی تهدیدی جدی برای سلامتی یا زندگی فرد نیست.

برخی از علائم تداخل در رژیم غذایی به شدت در یک فرد اتفاق می افتد. علت بروز مشکلات در مصرف همزمان غذا به هضم ، جذب ، مزاج ، مزاج ، توانایی های جسمی ، سن ، جنس و آلرژی غذایی افراد مختلف بستگی دارد.

هنگام مصرف خربزه و عسل چه اتفاقی برای بدن می افتد؟

پس از خوردن خربزه و عسل و مخلوط کردن آنها ، ترکیبات موجود در این دو ماده غذایی با یکدیگر واکنش داده و ماده ای جامد تشکیل می دهند که هضم آن برای دستگاه گوارش دشوار است. بنابراین ، مصرف خربزه و عسل با هم باعث هضم و سوi هاضمه آهسته می شود که باعث سوزش معده شدید می شود. این درد های قلبی غالباً باعث مرگ نمی شوند ، اما آزار دهنده هستند و در بعضی افراد باعث انقباضات شدید کولیک می شوند.

مصرف همزمان خربزه و عسل از نظر طب سنتی

طبق طب سنتی ، اگر همزمان چندین غذای سرد یا گرم مصرف کنیم ، تعادل بدن را بر هم می زند. وقتی ماهیت بدن از تعادل خارج شود ، با مشکلاتی روبرو خواهد شد. بنابراین توصیه می شود غذاهای گرم و سرد را در طول روز به میزان متوسط ​​مصرف کنید.

مصرف همزمان دو ماده غذایی با طبع سرد مانند سرکه همراه برنج ، ماست با ترب کوهی و ماهی ، مرغ با ماست و ماهی ، شیر با مرغ و ماهی باعث تولید بلغم و مشکلات گوارشی می شود و مضر است و باعث پسوریازیس می شود.

همچنین مصرف غذای شیرین (خربزه) بعد از یک وعده غذایی غلیظ ، هضم ناپذیر (گوشتی) باعث پوسیدگی این ماده غذایی در بدن شده و منجر به نفخ و عوارض گوارشی می شود.

طب سنتی مصرف خربزه و عسل را منع می کند زیرا مصرف این دو ماده غذایی گرم باعث ایجاد ورم معده ، انسداد مجاری بدن ، افزایش صفرا ، آلرژی ، حساسیت پوستی و خارش می شود. او یک بیماری گوارشی دارد.

یافته های پزشکی در مورد مصرف خربزه و عسل

خوردن خربزه با عسل از نظر پزشکی ضرری ندارد اما اگر فردی به بیماری نهفته مبتلا باشد و با مصرف این دو ماده غذایی بیماری او عود کند.

اقدامات پس از مصرف خربزه و عسل

اگر پس از مصرف عسل و خربزه با هم احساس سوزش معده شدید ، ابتدا به پزشک مراجعه کنید.

اگر به پزشک دسترسی ندارید:

کاری کنید که باعث استفراغ شود و این مواد را از معده خارج کنید.

– برای رفع دل درد می توانید از عرق نعنا و نعناع استفاده کنید.

مصرف آب انار ترش برای مقابله با عوارض مصرف عسل و خربزه مفید است.

منبع
نمناک
کلیدواژه : خربزهعسل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید