پ

شی جین پینگ : پکن جهان جدید به وجود آورد

همزمان با صدمین سالگرد تأسیس حزب کمونیست حاکم چین ، رئیس جمهور این کشور گفت: “مردم چین هرگز اجازه نخواهند داد که هیچ قدرت خارجی آنها را تهدید کند یا آنها را تحت فشار قرار دهد یا بر آنها مسلط شود.” او دنیای جدیدی را که مردم چین خلق کرده اند تحسین کرد.

به گزارش رویترز ، شی جین پینگ ، رئیس جمهور چین طی سخنرانی یک ساعته از میدان تیان آنمن به مناسبت صدمین سالگرد تاسیس حزب کمونیست حاکم در چین ، متعهد شد که ارتش کشور خود را تقویت کرده و با تایوان متحد شود.

وی گفت: “ضمن محافظت از امنیت و تمامیت ارضی چین ، ثبات اجتماعی در هنگ کنگ تضمین می شود.”

شی جین پینگ ، قدرتمندترین رهبر چین از زمان مائو تسه تونگ ، بنیانگذار جمهوری خلق چین ، گفت مردم چین نه تنها کار خوبی در تخریب دنیای قدیم انجام داده اند ، بلکه جهان جدیدی را نیز ایجاد کرده اند.

همزمان با بهبودی سریع چین از بیماری همه گیر کویت 19 و موضع گیری قاطعانه تری در صحنه جهانی ، شی جین پینگ و حزب کمونیست چین به سرعت در حال پیشرفت هستند.

اما پکن با انتقاد خارجی از اقدامات سرکوبگرانه خود در هنگ کنگ و رفتار با اقلیت های قومی در سین کیانگ روبرو است و با چشم انداز کم جمعیتی که رشد اقتصادی طولانی مدت را تهدید می کند ، دست و پنجه نرم می کند.

شی جین پینگ در سخنرانی گفت: “مردم چین هرگز اجازه نخواهند داد كه هیچ قدرت خارجی به آنها زورگویی كند ، آنها را تحت فشار قرار دهد یا آنها را تحت سلطه خود درآورد. هرکسی که جرات چنین کاری را داشته باشد ، به شدت تحت تأثیر دیوار بزرگ فولادی قرار خواهد گرفت که بیش از 1.4 میلیارد چینی تشکیل داده است. این اظهارات باعث تشویق 70000 نفر از افراد دعوت شده به این مراسم در میدان تیان آنمن در مرکز پکن شد.

تانگ رنوو ، استاد مدیریت دولتی در دانشگاه عادی پکن ، گفت که اظهارات جدی شی جین پینگ پاسخی به تلاش های آمریکا و غرب برای “کنترل” و “سرکوب” چین است.

وی افزود: واکنش شی جین پینگ که شدیدتر و جدی تر از هر زمان دیگری بود ، احساسات ملی گرایانه و میهن پرستی مردم چین را بیشتر برمی انگیزد.

شی جین پینگ گفت: چین که مدرن سازی سریع نظامی اش موجب نگرانی همسایگان و کشورهای غربی شده است ، نیروهای مسلح خود را تقویت می کند تا از تمامیت ارضی ، امنیت و توسعه خود اطمینان حاصل کند و آنها را به استانداردهای جهانی برساند.

وی كه رئیس كمیسیون نظامی مرکزی ، ناظر بر نیروهای مسلح چین است ، گفت: “ما باید روند نوسازی نیروهای مسلح و دفاع ملی را تسریع كنیم.”

شی جین پینگ اظهار داشت که حل مسئله تایوان و دستیابی به اتحاد کامل چین یکی از “وظایف تاریخی بدون شک” حزب کمونیست حاکم است.

وی گفت: “همه دختران و پسران چینی ، از جمله هموطنان در هر دو طرف تنگه تایوان ، باید با هم كار كنند ، در همبستگی به پیش بروند و قاطعانه” توطئه استقلال تایوان “را بشكنند.

شی جین پینگ در مورد هنگ کنگ و ماكائو تأكید كرد كه چین به متن و روح اصل “یك كشور ، دو سیستم” پایبند است كه نوعی استقلال عالی را به دو شهر می دهد.

اگرچه چین هرگز استفاده از زور برای در اختیار گرفتن تایوان را انکار نکرده است ، اما شی جین پینگ خواستار روند “اتحاد مسالمت آمیز” است.

وی گفت: “هیچ کس نباید اراده ، عزم و توانایی قوی مردم چین در دفاع از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی را دست کم بگیرد.”

این مراسم با پرواز هواپیماهای جنگنده و هلی کوپتر بر فراز چین آغاز شد و رهبران چین هنگام تماشای آنها در برج های جنوبی شهر ممنوعه ، آنها را تماشا کردند.

شی جین پینگ با سر دادن شعارهای “زنده باد حزب کمونیست چین که بزرگ ، با شکوه و درست است” و “زنده باد مردم بزرگ ، با شکوه و قهرمان” سخنرانی خود را پایان داد.

کلیدواژه : چین
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید