پ

خطرات نوشیدن بیش از حد آب در هنگام زایمان

یک زن انگلیسی پس از به دنیا آوردن کودک خود احساس ضعف ، حالت تهوع و تشنج کرد و به سرعت حالات بسیار منفی را تجربه کرد ، اما چرا؟ وی هنگام زایمان بیش از حد آب نوشید و میزان سدیم خود را کاهش داد و منجر به هیپوناترمی شد.

هیچ دستورالعمل روشنی برای مصرف مایعات در دوران بارداری وجود ندارد ، اما به نظر می رسد مقدار زیاد آن در بعضی موارد کشنده است.

این زن 33 ساله در حین زایمان به قدری آب خورد که احساس ضعف کرد ، بعد از به دنیا آوردن نوزاد تهوع استفراغ کرد و دچار تشنج شد.

در ابتدا پزشکان تصور می کردند وی مبتلا به اکلامپسی است (یک بیماری شدید فشار خون بالا در دوران بارداری که می تواند منجر به تشنج و کما شود) ، اما با تعمیق پزشکان متوجه شدند که هیپوناترمی یا عدم تعادل الکترولیت به دلیل مصرف است. مقادیر زیاد آب مقصر است.

این گزارش که در شماره ژوئن ژورنال BMJ Case Reports منتشر شده است ، تلاش دارد تا آگاهی از خطرات نوشیدن مایعات زیاد در دوران بارداری را افزایش دهد. پزشکان دریافتند که وی در طول روز حدود پنج تا شش لیتر آب می نوشد (دو برابر میزان مصرف روزانه) زیرا پزشکان او را به آبرسانی تشویق می کردند.

هیپوناترمی بیشتر در بین ورزشکاران استقامتی شناخته می شود. در حالی که اکثر مردم آب کافی نمی نوشند ، اگر در حین ورزش خود را در آب غوطه ور کنند اما الکترولیت کافی نداشته باشند ، ورزشکاران استقامتی ممکن است در معرض خطر هیپوناترمی باشند. اینها می شوند.

تحقیقات همچنین نشان می دهد افراد مبتلا به افسردگی و اعتیاد به دلیل داروها و سطح استرس مستعد هیپوناترمی هستند. در دوران بارداری ، بدن آب بیشتری نگه می دارد. اکسی توسین که معمولاً برای تسریع در زایمان تجویز می شود ، سطح سدیم را تخلیه می کند. نویسندگان این مطالعه نوشتند: “این عوامل می توانند خطر هیپوناترمی را در هنگام زایمان یا پس از آن افزایش دهند.”

کلیدواژه : زایمان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید