پ

سلول های سرطانی چگونه خود را بازسازی می کنند؟

بیشتر مطالعات اخیر در مورد سرطان بر روی غشای سلولی آنها متمرکز شده است. محققان اکنون در حال انجام مطالعات جدیدی هستند که نشان می دهد سلول های سرطانی چگونه بازسازی می شوند و از خود در برابر مرگ دفاع می کنند.

در تمام سلول ها غشای سلولی به عنوان پوست آن عمل می کند و هرگونه صدمه به این قسمت می تواند زندگی سلول را به خطر بیندازد. بنابراین ، هرگونه آسیب به غشا باید بلافاصله بازسازی شود.

یک مطالعه اخیر نشان داد که سلول های سرطانی از روشی به نام “ماکروپینوسیتوز” برای بازسازی خود استفاده می کنند. این روش قبلاً شناخته شده بود ، اما این بار در سلولهای سرطانی نیز مشاهده شد. برای ترمیم قسمت آسیب دیده ، غشای سلول سالم را برداشته و روی قسمت آسیب دیده قرار می دهند. آنها فقط در عرض چند دقیقه خود را تعمیر می کنند. غشای سلولی تهاجمی به کره های کوچک تقسیم شده و به قسمت لیزوزوم سلول یا اصطلاحاً شکم می رود تا انرژی کافی برای ترمیم سلول فراهم کند.

در آزمایشگاه ، محققان برای مشاهده ماکروپینوسیتوز چندین سوراخ کوچک در غشای سلولهای سرطانی با لیزر ایجاد کردند. در این مطالعه ، کره های کوچک با وجود این ماده تشکیل نشده اند و سلول سرطانی قادر به ترمیم آسیب ها نبوده و از بین رفته است. با این روش می توان ترمیم سلول را متوقف کرد و می توان آن را به عنوان یک روش درمانی جدید در آینده مشاهده کرد.

یکی از خطرناکترین ویژگی سلولهای سرطانی گسترش آن در بدن است. اگر تومور در قسمت های جدیدی از بدن ایجاد شود ، درمان بیماری بسیار دشوارتر می شود. اگر این سلول ها در بافت بدن پخش شوند ، مستعد آسیب به بافت سلولی یکدیگر هستند.

سلول های سرطانی از روش دیگری برای ترمیم خود استفاده می کنند. در این روش آنها قسمت آسیب دیده را می بندند و خودشان را ترمیم می کنند. در این مطالعه مشخص شد که سلولهای سرطانی مهاجم برای ترمیم خود ماکروپینوسیتوز می کنند. سلول های سرطانی با سرعت بالایی تکثیر می شوند و ممکن است از این روش برای تولید انرژی جدید برای تولید سلول های جدید استفاده کنند.

محققان می گویند که کار آنها هنوز به پایان نرسیده است و آنها باید بیشتر در مورد چگونگی محافظت سلولهای سرطانی از غشای آنها مطالعه کنند. آنها امیدوارند که بتوانند نقاط ضعف این سلول ها را کشف کرده و به درمان آسان تری دست یابند.

کلیدواژه : سرطان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید