پ

تسلا رکورد فروش خود را افزایش داد

تسلا به تازگی ارقام فروش سه ماهه دوم سال 2021 را منتشر کرده است. این آمار نشان می دهد که این خودروساز نوپای آمریکایی عملکردی بیش از حد انتظار داشته است و توانسته 201،250 واحد از محصولات خود را به مشتریان در سراسر جهان تحویل دهد. کارشناسان فروش تسلا را در این مدت 193000 تا 200،000 دستگاه پیش بینی کرده بودند.

با تحویل این تعداد خودرو ، تسلا رکورد قبلی خود را که در سه ماهه اول سال 2021 ثبت شده بود ، بهبود بخشید. در آن دوره ، این شرکت 184،800 دستگاه خودرو تحویل داده بود. ایلان ماسک ، مدیر عامل تسلا ، در توئیتر با وجود دستیابی به رکورد جدید علی رغم چالش های فراوان ، تبریک گفت.

تجزیه و تحلیل ارقام فروش تسلا برای سه ماهه دوم سال 2021 نشان می دهد که بیشتر فروش این شرکت توسط دو خودروی مدل 3 و مدل Y انجام می شود ، بنابراین از 201250 اتومبیل فروخته شده ، 199360 مربوط به این دو مدل است. دو مدل گران قیمت S و X نیز در این مدت در مجموع 1890 مشتری جدید پیدا کرده اند.

تسلا رکورد فروش خود را افزایش داد

اما از نظر آمار تولید ، وضعیت حتی بهتر است و تسلا در سه ماهه دوم سال جاری به رکورد تولید 206،421 خودرو رسیده است. از این رقم ، 204،081 واحد به مدل های 3 و Y اختصاص داده شده و 2340 واحد مربوط به مدل های S و X است. با این سوابق به نظر می رسد تسلا از یک فصل سودآور دیگر هم پیشی گرفته است.

در بیانیه ای ، تسلا به تولید و تحویل بیش از 200000 وسیله نقلیه اشاره کرد و از تلاش پرسنل خود برای تهیه قطعات و غلبه بر چالش های لجستیکی قدردانی کرد. جالب اینجاست که ارقام واقعی احتمالاً بهتر از ارقام اضافه شده در این بیانیه خواهد بود ، زیرا در حال حاضر فقط مدلهای موجود در آمار در دست مشتریان است و ثبت اسناد آنها نیز به پایان رسیده است. از این رو ممکن است رقم نهایی 0.5٪ یا بیشتر متفاوت باشد.

ناگفته نماند که تسلا تأکید می کند که فروش خودرو فقط یکی از عوامل تأثیرگذار بر وضعیت مالی شرکت است و عوامل دیگری مانند هزینه های فروش ، ارز و لیزینگ نیز تأثیرگذار هستند. بنابراین نباید وضعیت مالی سه ماهه دوم سال جاری را فقط از طریق آمار فروش قضاوت کرد.

کلیدواژه : تسلا
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x