تسلا رکورد فروش خود را افزایش داد

تسلا به تازگی ارقام فروش سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ را منتشر کرده است. این آمار نشان می دهد که این خودروساز نوپای آمریکایی عملکردی بیش از حد انتظار داشته است و توانسته ۲۰۱،۲۵۰ واحد از محصولات خود را به مشتریان در سراسر جهان تحویل دهد. کارشناسان فروش تسلا را در این مدت ۱۹۳۰۰۰ تا ۲۰۰،۰۰۰ دستگاه پیش بینی کرده بودند.

با تحویل این تعداد خودرو ، تسلا رکورد قبلی خود را که در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ ثبت شده بود ، بهبود بخشید. در آن دوره ، این شرکت ۱۸۴،۸۰۰ دستگاه خودرو تحویل داده بود. ایلان ماسک ، مدیر عامل تسلا ، در توئیتر با وجود دستیابی به رکورد جدید علی رغم چالش های فراوان ، تبریک گفت.

تجزیه و تحلیل ارقام فروش تسلا برای سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ نشان می دهد که بیشتر فروش این شرکت توسط دو خودروی مدل ۳ و مدل Y انجام می شود ، بنابراین از ۲۰۱۲۵۰ اتومبیل فروخته شده ، ۱۹۹۳۶۰ مربوط به این دو مدل است. دو مدل گران قیمت S و X نیز در این مدت در مجموع ۱۸۹۰ مشتری جدید پیدا کرده اند.

564654654 - تسلا رکورد فروش خود را افزایش داد

اما از نظر آمار تولید ، وضعیت حتی بهتر است و تسلا در سه ماهه دوم سال جاری به رکورد تولید ۲۰۶،۴۲۱ خودرو رسیده است. از این رقم ، ۲۰۴،۰۸۱ واحد به مدل های ۳ و Y اختصاص داده شده و ۲۳۴۰ واحد مربوط به مدل های S و X است. با این سوابق به نظر می رسد تسلا از یک فصل سودآور دیگر هم پیشی گرفته است.

در بیانیه ای ، تسلا به تولید و تحویل بیش از ۲۰۰۰۰۰ وسیله نقلیه اشاره کرد و از تلاش پرسنل خود برای تهیه قطعات و غلبه بر چالش های لجستیکی قدردانی کرد. جالب اینجاست که ارقام واقعی احتمالاً بهتر از ارقام اضافه شده در این بیانیه خواهد بود ، زیرا در حال حاضر فقط مدلهای موجود در آمار در دست مشتریان است و ثبت اسناد آنها نیز به پایان رسیده است. از این رو ممکن است رقم نهایی ۰.۵٪ یا بیشتر متفاوت باشد.

ناگفته نماند که تسلا تأکید می کند که فروش خودرو فقط یکی از عوامل تأثیرگذار بر وضعیت مالی شرکت است و عوامل دیگری مانند هزینه های فروش ، ارز و لیزینگ نیز تأثیرگذار هستند. بنابراین نباید وضعیت مالی سه ماهه دوم سال جاری را فقط از طریق آمار فروش قضاوت کرد.

کلیدواژه : تسلا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید