پ

خواص فلفل سفید یکی از گیاهان بومی هند را بدانید

فلفل سفید یکی از گیاهان بومی هند است که خواص زیادی برای بدن دارد.

بسیاری از افراد از انواع مختلف فلفل مانند فلفل قرمز و سیاه برای طعم دادن به غذا در فرآیند پخت و پز استفاده می کنند.

با این حال ، تعداد کمی از مردم می دانند که فلفل سفید نیز وجود دارد و خواص بسیاری دارد.

فلفل سفید یک ماشین و گیاه وحشی است که به وفور در هند رشد می کند. میوه های این درخت کوچکتر از نخود فرنگی است و به صورت خوشه ای از درخت آویزان می شود. بذرها که رسیده شدند ، آنها را چیده و خشک می کنند و پس از خرد شدن می توانید از آن به عنوان فلفل سفید استفاده کنید.

White pepper

تحقیقات نشان داده است که فلفل سفید خواص بی شماری دارد و هضم غذا را بهبود می بخشد و متابولیسم را تقویت می کند. همچنین ، این نوع فلفل خاصیت ادرار آور دارد ، بنابراین اگر بدنبال افزایش متابولیسم و ​​کاهش وزن هستید یا عملکرد دستگاه گوارش بهتر می خواهید ، فلفل سفید گزینه خوبی برای شماست.

تحقیقات نشان داده است که مواد موجود در فلفل سفید با تأثیر بر دستگاه گوارش ، جذب مواد مغذی را افزایش می دهند. این نوع فلفل علاوه بر خاصیت ادرار آور ، به دلیل خاصیت تب بر می تواند تب بیماران را کاهش دهد.

طعم فلفل سفید ملایم و شیرین تر از فلفل سیاه است و به اندازه انواع دیگر فلفل ها تند نیست. این نوع فلفل به خصوص توسط آشپزهایی که با غذاهای دریایی و گوشت سفید استفاده می شوند ، استفاده می شود. برای تهیه انواع سس های خانگی می توانید از فلفل سفید نیز استفاده کنید.

به دلیل رنگ سفید این نوع فلفل ، معمولاً در تهیه سس های حاوی سس مایونز از آن استفاده می شود. در غذاهای فرانسوی نیز از ترکیب فلفل سیاه و سفید استفاده می شود تا طعم غذا بهتر شود.

کلیدواژه : فلفلفلفل سفید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید