پ

سالانه چند نفر بر اثر سرما و گرما در جهان می میرند؟

طبق نتایج یک مطالعه علمی ، سالانه بیش از 5 میلیون نفر در جهان بر اثر سرما و گرما ناشی از تغییرات آب و هوا جان خود را از دست می دهند.

بر اساس یکی از بزرگترین مطالعات آماری در مورد مرگ و میر و تغییرات دما در بیش از 40 کشور ، که داده های نزدیک به دو دهه ، بیش از پنج میلیون مرگ در هر سال را به دلیل گرما و سرمای شدید هوا ناشی از بحران بررسی می کند ، یک سال آب و هوا رخ می دهد.

این مطالعه که در The Lancet Planetary Health منتشر شده است ، نشان داد که 5 میلیون مرگ ، یا 9.43 درصد از مرگ و میرهای جهان ، ناشی از سرما و گرمای غیرمعمول است.

در این مطالعه آمده است: “این رقم به معنای حدود 74 مرگ اضافی در هر 100000 نفر و بیشتر به دلیل قرار گرفتن در معرض سرما است.”

یافته های این مطالعه نشان می دهد از ابتدای هزاره جدید ، مرگ های ناشی از گرما در تمام نقاط جهان افزایش یافته است و حاکی از آن است که گرم شدن کره زمین به دلیل بحران آب و هوا این رقم را در آینده افزایش خواهد داد.

به گفته کارشناسان و محققان در این مطالعه ، اروپای شرقی بیشترین میزان مرگ و میر ناشی از گرما در هر 100000 نفر را دارد و همچنین افزود که آفریقای سیاه (از جمله آفریقای جنوب صحرا) دارای بالاترین میزان مرگ و میر ناشی از سرما در هر 100000 نفر است. .

در این مطالعه ، دانشمندان داده های مرگ و میر و دما از سراسر جهان را بین سال های 2000 و 2019 بررسی کردند ، دوره ای که در آن دمای کره زمین هر دهه 0.26 درجه سانتیگراد افزایش می یابد.

بر اساس این مطالعه که در گاردین منتشر شده است ، کارشناسان و محققان تحقیقات اقلیمی معتقدند این یافته ها اهمیت جمع آوری داده ها از سراسر جهان را برای دستیابی به درک دقیق تری از تأثیر واقعی تغییرات نامساعد اقلیمی نشان می دهد. به گفته آنها ، شناخت الگوهای مشابه جغرافیایی در مرگ و میر ناشی از دما می تواند منجر به همکاری بین المللی بهتر در تدوین سیاست ها و استراتژی های سازگاری و کاهش بحران آب و هوا شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید