پ

سریع ترین موتور سیکلت جهان و تاریخ را بشناسید ( عکس)

سریع ترین موتور سیکلت جهان

این موتورسیکلت افتخار صنعت موتورسیکلت است و اولین بار در سال 2003 توسط دوج رونمایی شد.

جالب است بدانید از سال 2003 تاکنون هیچ موتورسیکلتی نتوانسته رکورد سرعت دوج توماهاوک را بشکند و هنوز هم ، این موتورسیکلت معروف به سریعترین موتور سیکلت در جهان است. جالبتر اینکه ، علی رغم جذابیت این موتورسیکلت و سرعت بسیار بالای آن ، ظاهراً دوج توماهاوک مشتری زیادی ندارد زیرا گزارش شده است که تولید کننده آن از سال 2003 تاکنون تنها 9 دستگاه از این موتورسیکلت را فروخته است.

واضح است که رسیدن به سرعت 675 کیلومتر در ساعت با موتورهای معمولی امکان پذیر نیست و به همین دلیل داگ از یک موتور سنگین با ظرفیت 8.3 لیتر در این موتورسیکلت استفاده کرده است. این پیشرانه از نوع اوست.

۱۰ اس. R. T-Dodge Viper (V-10 SRT 10 Dodge Viper) 500 اسب بخار قدرت را در اختیار موتورسوار قرار می دهد تا در سریعترین زمان ممکن در جاده حرکت کند.

جالبتر اینکه ما در کنار یک موتور سیکلت هستیم که نقض طرحهای رایج ساخت موتورسیکلت را نقض می کند و به جای دو چرخ ، چهار چرخ نصب شده است که دو چرخ در جلو و دو چرخ در عقب قرار دارد

Dodge Tomahawk از نظر شتاب نیز رکوردی شکست ناپذیر به ثبت رساند و تنها در 1.5 ثانیه سرعت خود را به 100 کیلومتر در ساعت رساند.

از آنجایی که این موتورسیکلت برای سرعتهای بسیار بالا طراحی شده است ، فقط دو دنده دارد و دور موتور آن به 5600 دور در دقیقه می رسد.

ناگفته نماند که از آنجا که موتورسواری با سرعت نزدیک به 700 کیلومتر در ساعت واقعاً پرماجرا و کشنده است و خطر آن بسیار زیاد است ، رکورد سرعت رکورد دوج توماهاوک به طور رسمی در هیچ آزمایشی ثبت نشده است.

Dodge Tomahawk سریع ترین موتور سیکلت جهان

Dodge Tomahawk سریع ترین موتور سیکلت جهان Dodge Tomahawk سریع ترین موتور سیکلت جهان

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید