پ

ربات ها و هوش مصنوعی ؛ کشاورزان متفاوت آینده!

با افزایش حضور و فعالیت روبات ها و هوش مصنوعی در بخش کشاورزی ، ممکن است در آینده ای نزدیک کشاورزان به زندگی در پشت پرده عادت کنند تا در زمین های کشاورزی. و در بسیاری از موارد ، توانایی ربات ها و هوش مصنوعی بیشتر از کارگران انسانی است.

بر اساس گزارش eBay News ، یکی از آخرین پیشرفت های استفاده از ربات ها و هوش مصنوعی در کشاورزی ، اولین مزرعه کاملاً اتوماتیک استرالیا است. این پروژه با هزینه 20 میلیون دلار شکل گرفت.

کشاورزی بدون دخالت دست

پروژه “مزرعه بدون دست” توسط محققان دانشگاه چارلز استورت در واگا وگا ، استرالیا و با همکاری مرکز تحقیقات چابکی غذا در حال توسعه است.

پس از اتمام ، مزرعه 1900 هکتاری به عنوان نمایش توانایی های رباتیک و هوش مصنوعی در کشاورزی خدمت می کند.

فن آوری های مورد استفاده در مزرعه شامل هواپیماهای بدون سرنشین ، تراکتورهای رباتیک ، دروگرها ، هوش مصنوعی برای کاشت ، نگهداری و برداشت ، سنسورها برای نظارت بر شرایط خاک ، گیاهان و حیوانات و ابزارهای مدیریت اجساد برای به حداقل رساندن رد پا است. کربن اشاره کرد.

کشاورزان مزرعه را ترک می کنند

ریچارد نورتون ، مدیرعامل Food Agility ، در یک خبرنامه مطبوعاتی گفت که کشاورزی دور از ذهن بسیار نزدیک به واقعیت است از آنچه مردم فکر می کنند. اتوماسیون کامل یک ایده دور از ذهن نیست و در حال حاضر معادنی در منطقه Pilbara استرالیا وجود دارد که کاملاً از طریق اتوماسیون کار می کنند. طولی نمی کشد که کشاورزان با فناوری اتوماتیک از مزرعه خارج می شوند و ربات ها ، اتوماسیون و هوش مصنوعی این کار را به دست می گیرند.

علاوه بر اتوماسیون ، سایر نوآوری ها می توانند انقلابی در نحوه تولید مواد غذایی در جوامع ما ایجاد کنند. به عنوان مثال ، کشاورزی عمودی در شهرها می تواند فضاهای روستایی را آزاد کند که در غیر این صورت برای کشاورزی استفاده می شود.

در همین حال ، گوشت های جایگزین میزان انتشار کربن را در مقایسه با دام های سنتی به طور قابل توجهی کاهش داده اند.

اگرچه استفاده از روبات و هوش مصنوعی می تواند برای نیروی کار جذاب و هشدار دهنده باشد ، اما برآوردهای کوتاه مدت مجمع جهانی اقتصاد نشان می دهد که اتوماسیون می تواند 97 میلیون شغل ایجاد کند ، بیش از آنچه روبات ها اشغال می کنند. در واقع ، کشاورزان ممکن است در آینده مزارع را ترک کنند تا در پشت صحنه کار کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید