ربات ها و هوش مصنوعی ؛ کشاورزان متفاوت آینده!

با افزایش حضور و فعالیت روبات ها و هوش مصنوعی در بخش کشاورزی ، ممکن است در آینده ای نزدیک کشاورزان به زندگی در پشت پرده عادت کنند تا در زمین های کشاورزی. و در بسیاری از موارد ، توانایی ربات ها و هوش مصنوعی بیشتر از کارگران انسانی است.

بر اساس گزارش eBay News ، یکی از آخرین پیشرفت های استفاده از ربات ها و هوش مصنوعی در کشاورزی ، اولین مزرعه کاملاً اتوماتیک استرالیا است. این پروژه با هزینه ۲۰ میلیون دلار شکل گرفت.

26232342 - ربات ها و هوش مصنوعی ؛ کشاورزان متفاوت آینده!

کشاورزی بدون دخالت دست

پروژه “مزرعه بدون دست” توسط محققان دانشگاه چارلز استورت در واگا وگا ، استرالیا و با همکاری مرکز تحقیقات چابکی غذا در حال توسعه است.

پس از اتمام ، مزرعه ۱۹۰۰ هکتاری به عنوان نمایش توانایی های رباتیک و هوش مصنوعی در کشاورزی خدمت می کند.

فن آوری های مورد استفاده در مزرعه شامل هواپیماهای بدون سرنشین ، تراکتورهای رباتیک ، دروگرها ، هوش مصنوعی برای کاشت ، نگهداری و برداشت ، سنسورها برای نظارت بر شرایط خاک ، گیاهان و حیوانات و ابزارهای مدیریت اجساد برای به حداقل رساندن رد پا است. کربن اشاره کرد.

کشاورزان مزرعه را ترک می کنند

ریچارد نورتون ، مدیرعامل Food Agility ، در یک خبرنامه مطبوعاتی گفت که کشاورزی دور از ذهن بسیار نزدیک به واقعیت است از آنچه مردم فکر می کنند. اتوماسیون کامل یک ایده دور از ذهن نیست و در حال حاضر معادنی در منطقه Pilbara استرالیا وجود دارد که کاملاً از طریق اتوماسیون کار می کنند. طولی نمی کشد که کشاورزان با فناوری اتوماتیک از مزرعه خارج می شوند و ربات ها ، اتوماسیون و هوش مصنوعی این کار را به دست می گیرند.

علاوه بر اتوماسیون ، سایر نوآوری ها می توانند انقلابی در نحوه تولید مواد غذایی در جوامع ما ایجاد کنند. به عنوان مثال ، کشاورزی عمودی در شهرها می تواند فضاهای روستایی را آزاد کند که در غیر این صورت برای کشاورزی استفاده می شود.

در همین حال ، گوشت های جایگزین میزان انتشار کربن را در مقایسه با دام های سنتی به طور قابل توجهی کاهش داده اند.

اگرچه استفاده از روبات و هوش مصنوعی می تواند برای نیروی کار جذاب و هشدار دهنده باشد ، اما برآوردهای کوتاه مدت مجمع جهانی اقتصاد نشان می دهد که اتوماسیون می تواند ۹۷ میلیون شغل ایجاد کند ، بیش از آنچه روبات ها اشغال می کنند. در واقع ، کشاورزان ممکن است در آینده مزارع را ترک کنند تا در پشت صحنه کار کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید