نگرانی استقلالی ها بابت داوری دربی بی‌مورد نیست

index
ب

حواشی دربی و حواشی استقلالی ها و پرسپولیسی ها

جام حذفی فوتبال کشور به مراحل حساس خود نزدیک شده است و در مرحله یک چهارم نهایی یک دیدار فوق‌العاده حساس بین دو تیم استقلال و پرسپولیس برگزار می‌شود.

محمد نیک سیرت پیشکسوت آبی پوشان اظهار داشت: خیلی خوب شد که استقلال دیدار قبل از دربی خود را با پیروزی پشت سر گذاشت. به نظرم مجیدی قدری هم در بازی قبلی با حریف مدارا کرد و به یکسری از جوان‌ترها بازی داد و روی یکی دو مهره اصلی‌اش مثل وریا و شیخ هم ریسک نکرد. در غیر این صورت می‌توانست راحت تر در این بازی پیروز شود.

وی اضافه کرد: ضمن اینکه در همین بازی هم طبق معمول اشتباهات داوری به ضرر استقلال بود و حداقل دو پنالتی تیم در دقایق اولیه گرفته نشد که این خیلی بد است.

مهاجم پیشین آبی پوشان بیان داشت: سطح داوری‌ها بسیار پایین است و اشتباهات تاثیرگذار داوران خیلی زیاد شده است؛ و در این میان استقلال بیشترین ضرر را بابت این اشتباهات بزرگ داشته است. در همین چند بازی آخر داوران چند تصمیم اشتباه و تاثیرگذار گرفته‌اند که ضرر آن متوجه استقلال شده است.

پیشکسوت آبی پوشان تاکید کرد: اگر استقلالی‌ها بابت داوری دربی ابراز نگرانی می‌کنند، حق دارند و نباید از این اظهار نظر ناراحت شد. مگر در همین دربی گذشته پنالتی روی قایدی سوخت نشد؟ چرا تیم رقیب ناراحت می‌شود وقتی اعضای باشگاه ما ابراز نگرانی می‌کنند. من از اعتراض باشگاه استقلال به داوری‌ها آن هم درست قبل از دربی کاملاً حمایت می‌کنم و در همین راستا از داوران عزیزی که قرار است سوت و پرچم این دیدار را بزنند می‌خواهم نهایت دقت را به کار گیرند.

نیک سیرت با اشاره به جنگ لفظی دو تیم پیش از این بازی گفت: قطعاً این درگیری‌های لفظی روی عملکرد فنی دو تیم تاثیرگذار است و این دربی بر خلاف چند دربی قبلی که حاشیه‌های خارج از میدان نداشت، تحت تاثیر این حواشی خواهد بود.

وی افزود: دربی به خودی خود حساس است و لازم نیست من درباره این حساسیت‌ها توضیح دهم. دربی‌های حذفی همیشه حساس‌تر هم می‌شوند و حالا که این حواشی قبل از دربی پیش آمده، قطعاً بر حساسیت آن اضافه خواهد شد. امیدوارم داوران با اشتباهات خود بر این حواشی دامن نزنند و با قضاوتی صحیح و کم اشتباه به زیبا شدن بازی و ثبت عادلانه ترین نتیجه کمک کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.