یک نوع سندرم تخمدان که بدون علامت در زنان اتفاق می افتد

images
ب

یک نوع سندرم تخمدان میلیون ها زن را درگیر می کند و در بسیاری از افراد بدون علامت است.

به گفته دویچه وله ، درد اندام تحتانی در زنان ممکن است نشانه ای از آندومتریوز باشد. این وضعیت اغلب با قاعدگی دردناک در زنان اتفاق می افتد. یک بیماری طولانی مدت که باعث می شود بافتی مشابه پوشش رحم در جای دیگر رشد کند.

یک بیماری بدون علامت که در زنان اتفاق می افتد

اگر علائمی مانند درد در زیر شکم یا کمر خود را که معمولاً در دوران قاعدگی بیشتر مشاهده می شود ، احساس می کنید ، درد دوره ای که شما را از انجام فعالیت های طبیعی بازمی دارد ، درد هنگام ادرار هنگام قاعدگی ، احساس بیماری ، یبوست ، اسهال یا خون در زیر پوست سنگین و قاعدگی در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) که میلیون ها زن را مبتلا می کند ، در بسیاری از افراد بدون علامت است. علائم این بیماری که بر نحوه کار تخمدان ها تأثیر می گذارد ، معمولاً در اوایل دهه ۲۰ ظاهر می شوند. این علائم شامل قاعدگی نامنظم یا متوقف شده ، مشکل در بارداری در نتیجه تخمک گذاری نامنظم یا غیر تخمک گذاری ، رشد مو (هیرسوتیسم) است که معمولاً در صورت ، قفسه سینه ، کمر یا باسن ، افزایش وزن ، کم پشت شدن مو و ریزش مو رخ می دهد. از پوست سر ، پوست چرب یا آکنه.

افتادگی لگن عارضه دیگری است که ممکن است دلیل این دردها باشد. این وضعیت زمانی اتفاق می افتد که عضلات و بافت هایی که از اندام های لگن پشتیبانی می کنند ضعیف یا از بین بروند. مثانه (سیستوسل) ، مجرای ادرار (راست روده) ، راست روده (راست روده) ، رحم ، واژن یا روده کوچک (انتروسل) اندامی هستند که ممکن است شامل افتادگی لگن نیز باشند. این قابل درمان است و معمولاً در زنانی که زایمان کرده اند ، پیرتر هستند و یائسگی را پشت سر می گذارند ، اتفاق می افتد.

فیبروم رحم نیز ممکن است دلیل برخی از این درها و عوارض باشد. فیبروم رشد گره های کوچکی در رحم است که سرطانی نیستند. اما این گره ها می توانند بزرگتر شوند و حتی باعث افزایش وزن شوند ، دردناک بوده و منجر به عوارضی مانند خونریزی شوند. این مشکل را می توان با سونوگرافی یا آزمایش های غربالگری اضافی تشخیص داد. درمان فیبروئیدهای رحمی برای همه موارد وجود ندارد و برخی از زنان می توانند زندگی با آن را یاد بگیرند.

ششمین سرطان شایع در زنان ، سرطان تخمدان است. سرطان تخمدان می تواند در هر سنی رخ دهد. علائم این بیماری را اغلب می توان با سندرم روده تحریک پذیر اشتباه گرفت. در صورت داشتن هر یک از موارد زیر به پزشک عمومی مراجعه کنید: افزایش اندازه شکم و نفخ مداوم ، درد مداوم لگن و شکم ، تغییرات غیر قابل توجیه در عادات روده ، مشکل در غذا خوردن و احساس سیری سریع یا احساس حالت تهوع.

سرطان دهانه رحم اغلب در مراحل اولیه علائمی ندارد. در بیشتر موارد ، خونریزی غیرطبیعی از واژن اولین علامتی است که می تواند در بین دوره ها یا بعد از یائسگی رخ دهد. خونریزی غیرطبیعی به معنای سرطان دهانه رحم نیست ، اما برای معاینه دقیق باید در اسرع وقت به پزشک عمومی مراجعه کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.