پ

روند قانونی رتبه بندی معلمان در مجلس در حال طی شدن است

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس ضمن رد برخی شایعات درباره لایحه رتبه‌بندی معلمان،گفت: روند قانونی این لایحه در مجلس در حال طی شدن است کلیات این لایحه با رای قاطع نمایندگان به تصویب رسید و هم اکنون در حال بررسی در کمیسیون آموزش است.

سید نظام الدین موسوی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس، ضمن رد برخی شایعات درباره لایحه رتبه بندی معلمان با بیان این که روند قانونی این لایحه در مجلس درحال طی شدن است گفت: کلیات این لایحه مهم در 18 خرداد با رای قاطع نمایندگان به صورت دوشوری به تصویب رسیده و هم اکنون در حال بررسی در کمیسیون آموزش مجلس است.

وی با اشاره به بررسی پیشنهادهای زیادی که درباره این لایحه مهم توسط نمایندگان مطرح شده است، اظهارکرد: هر زمان روند قانونی بررسی این لایحه طی شود در صحن علنی مجلس مطرح و مورد تصویب قرار می گیرد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس ضمن ابراز تاسف و رد شایعاتی که در فضای مجازی درباره بررسی این لایحه مطرح می شود،گفت: تاکید آقای قالیباف این است که ساماندهی و ثبات اقتصادی، استقلال کشور و رفع مشکل آسیب‌های اجتماعی در گرو رشد آموزش و پرورش و توسعه آموزشی است و در همین راستا حفظ منزلت، جایگاه و شأن معلم در همه ابعاد مهم است و دولت باید اولویت اصلی خود را بحث آموزش و پرورش قرار دهد.

موسوی افزود: مجلس نسبت به مشکلات نیروی انسانی آموزش و پرورش و نیز مسائل معیشتی معلمان اشراف کامل دارد و آسیب های مختلف این حوزه توسط کمیته های تخصصی احصاء شده است و از همین رو مجلس در لایحه دولت به نفع معلمان تغییرات جدی ایجاد کرده است تا ان شاء الله مسائل معلمان به صورت اصولی حل شود.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس، تصریح کرد: البته سوال و ابهام مهمی که دولت فعلی باید به آن پاسخ دهد این است که چرا در 8 سال گذشته برای رتبه بندی معلمان فکری نکرده و اکنون در ماه ها و هفته های پایانی این دولت حجم اظهارنظرها و وعده و وعیدهای مقامات دولت به معلمان افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: دولت های آقای روحانی 8 سال فرصت داشتند برای کمک به معیشت معلمان و نیز رتبه بندی این قشر مهم لایحه ارائه و با تبدیل شدن آن به قانون آن را اجرا کنند اما در تمام این سال ها فقط شعار داده اند و اکنون که فقط حدود 20 روز به پایان دولت باقی مانده درباره این موضوع اظهارنظر می کنند که بسیار جای تعجب دارد.

موسوی اضافه کرد: از آن جایی که این لایحه پس از تبدیل شدن به قانون باید توسط دولت آینده اجرا شود، لذا ضروری است که دیدگاه دولت آینده نیز درباره آن گرفته و بررسی شود تا پس از تبدیل شدن این لایحه به قانون مشکلی در اجرای آن شاهد نباشیم.

وی با تقبیح هرگونه سیاسی کاری و شایعه پردازی درباره این لایحه تاکید کرد: از جمله اقدامات مهم مجلس در قانون بودجه 1400، اختصاص اعتبار برای لایحه رتبه بندی معلمان بود که نشان دهنده توجه و اهتمام جدی مجلس به حل این مشکل است و امیدوارم پس از اتمام فرایند قانونی این لایحه در کمیسیون و صحن مجلس شاهد اجرای یک قانون مهم برای معلمان باشیم.

منبع
تسنیم
کلیدواژه : معلمان
دیدگاه کاربران 2 دیدگاه
 • یک معلم 17 جولای 2021 / 10:46 ق.ظ
  1 0

  چرا …..میگید
  اولا در برنامه روزهای 27 و 28 تیر که در روز 23 تیر بارگزاری شده هیچ اسمی از رتبه بندی نیست
  دوما
  در کمیسیون چکش کاری شد
  تصویب شد با اعضای 20 نفره
  سپس به صحن مجلس اومد و کلیات با فقط 4 رای مخالف یعنی با 97 درصد تصویب شدو بارگزاری شد
  و الآن فقط مرحله اعلام وصول از طرف هیئت رییسه مانده
  کاش فوق العاده خاص که برای قوه قضاییه و بهداشت در نظر گرفته اید

  اما قالیباف با تفکر … سعی دارد تا نظر دولت بعد اعمال کند علیرغم اینکه مسیولین مربوط بودجه و اعتبار لازم را نیز تعریف کرده اند 61 همت از بند و
  در ضمن به دروغ مبلغ 200 همت اعلام میکنند حال آنکه تقریبا 58 همت بودجه نیاز دارد

 • سیدمرتضی حسینی 17 جولای 2021 / 1:42 ب.ظ
  0 0

  اول صدور احکام رتبه بندی و سپس واکسیناسیون

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید