پ

به روزرسانی ایموجی ها توسط گوگل

انتشار نسخه جدید اندروید همیشه با انتشار ایموجی های جدید همراه است و اندروید 12 نیز از این قاعده مستثنی نیست. گوگل اکنون اعلام کرده است که با استاندارد Unicode 14 ، حدود 1000 شکلک جدید را به نسخه بعدی اندروید اضافه می کند. این شرکت می گوید که شکلک های جدید نه تنها از طریق به روزرسانی سیستم در دسترس هستند ، بلکه برنامه هایی نیز قابل استفاده مستقل هستند.

گوگل در یک پست وبلاگ اعلام کرده است که اندروید 12 دقیقاً 992 شکلک ایموجی جدید منتشر خواهد کرد. این شرکت می گوید نسخه های قدیمی تر نیز می توانند از طریق برنامه هایی که از لایه سازگاری Appcompat استفاده می کنند به این شکلک ها دسترسی پیدا کنند. سیستم عامل های دیگر Google مانند Gmail ، سیستم عامل Chrome ، چت گوگل و گفتگوی زنده یوتیوب ظرف چند هفته از این شکلک ها بهره مند می شوند.

شکلک ها تغییر زیادی نکرده اند و گوگل فقط برای انتقال بهتر معنای آنها فقط تا حدی دستکاری کرده است. از جمله ایموجی های جدید می توان به ایموجی ماسک اشاره کرد که اکنون کمتر بیمار و ناراحت به نظر می رسد. شکلک ها به طور کلی چاپلوس تر شده اند و بیشتر آنها مانند گذشته سه بعدی به نظر نمی رسند. برخی از آنها اکنون اغراق آمیزتر و برخی دیگر واقع بینانه ترند. با این حال ، به دلیل تعداد زیاد آنها ، نمی توانیم همه آنها را به یک شکل توصیف کنیم ، زیرا هر یک از آنها شرایط مختلفی دارند.

در سیستم جدید اندروید ، Google شکلک ها را از سیستم عامل جدا کرده و به عنوان بخشی از GMS یا “Google Mobile Services” در اختیار کاربران قرار می دهد. این شرکت قبلاً مایل بود این کار را از طریق EmojiCompat انجام دهد ، اما این بار به نظر می رسد که نحوه انجام کارها تغییر کرده است تا اکثر برنامه های Play Store بتوانند به شکلک های جدید دسترسی پیدا کنند.

گوگل می گوید اکنون EmojiCompat را در ماژول Appcompat در Jetpack قرار می دهد و از آنجا که اکثر برنامه ها از Jetpack استفاده می کنند ، به طور پیش فرض دسترسی به شکلک های جدید به این برنامه ها اضافه می شود. در نتیجه ، توسعه دهندگان نیازی به فعال کردن این ویژگی به طور خاص در برنامه های خود ندارند.

کلیدواژه : ایموجیگوگل
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید