پ

چیپس ملخ و همبرگر کرم ؛ آینده صناع غذایی!

خوردن حشرات فواید زیادی دارد. هم از نظر تغذیه ای و هم از مزایای زیست محیطی. در حال حاضر ، 2 میلیارد نفر در 130 کشور جهان به طور منظم حشرات می خورند.

حشرات خوراکی سرشار از پروتئین هستند و به مراتب پایدارتر از گوشت گاو یا گوشت خوک هستند.

جمعیت در حال رشد جهان با مشکلات جدی در زمینه تأمین مواد غذایی جهانی روبرو است و در چنین شرایطی هر روز بر دید حشرات به عنوان منبع غذایی مناسب افزوده می شود.

اما مصرف کنندگان در کشورهای غربی هنوز از نظر روانشناختی در تلاشند تا چنین منبع تغذیه ای را بپذیرند و به نظر می رسد که کارآفرینان اروپایی باید راه های خلاقانه ای را پیدا کنند تا مصرف کنندگان بخواهند کرم و ملخ بخورند.

علیرغم چالش های جدی در اروپا برای پذیرش این موجودات به عنوان غذا ، آژانس ایمنی غذایی اتحادیه اروپا از ژوئن سال 2021 فروش کرم های زرد خشک را به عنوان یک ماده غذایی جدید مجاز دانسته است.

چیپس ملخ و همبرگر کرم ؛ آینده صناع غذایی!

حشرات منبع تغذیه حیوانات

اگرچه هنوز حشرات به طور مستقیم وارد بشقاب های غذایی ما نشده اند ، اما ما آنها را غیرمستقیم می خوریم. زیرا حشرات بزرگترین رژیم غذایی حیوانات پرورشی را تشکیل می دهند.

اتحادیه اروپا از سال 2017 استفاده از پروتئین های حشرات برای تغذیه ماهی را تأیید کرده و تا پایان سال جاری مجوز استفاده از حشرات برای تغذیه طیور و خوکها را صادر خواهد کرد.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده نیز استفاده از این نوع پروتئین را از سال 2018 برای تغذیه مرغ و سایر پرندگان تایید کرده است.

علاوه بر این ، طبق اعلام بانک سرمایه گذاری بارکلی ، بازار جهانی حشرات غذایی در حال رونق است و طبق تحقیقات دقیق صنعت پیش بینی می شود این صنعت تا سال 2030 میلادی از رقم کمتر از 850 میلیون یورو در سال 2019 به 6.7 میلیارد یورو رشد کند.

منبع
یورونیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید