پ

اطلاعات آرامکو توسط هکرها به فروش رفت

گروهی از هکرها به نام Zerox اطلاعاتی را که گفته می شود سال گذشته از هک شبکه و سرورهای آرامکو به دست آورده اند در اینترنت فروخته اند.

طبق گزارش Oil Price ، در یک حمله سایبری ، هکرها یک ترابایت اطلاعات از شرکت نفتی آرامکو عربستان را سرقت کرده و در اینترنت فروختند.

این شرکت بزرگ نفتی ادعا می کند که سرقت اطلاعات ، که به گفته هکرها سال گذشته رخ داده ، هیچ تأثیری در فعالیت های آرامکو نداشته و در دست پیمانکاران شخص ثالث بوده است ، نه سیستم های آرامکو.

سخنگوی آرامکو به Clipping Computer گفت: “ما تأیید می کنیم که این سرقت اطلاعات بر فعالیت های ما تأثیری نگذاشته و این شرکت هنوز از سطح بالایی از امنیت سایبری برخوردار است.”

این گروه هکرها ، معروف به زیروکس ، اطلاعاتی را که ادعا می کند شبکه ها و سرورهای آرامکو را سال گذشته در اینترنت هک کرده است ، فروخته است.

زیروکس و آرامکو هر دو می گویند این سرقت باج افزار یا اخاذی دیگری نبوده است.

این اطلاعات که به قیمت 5 میلیون دلار به فروش می رسد شامل اسناد مربوط به پالایشگاه های آرامکو ، اطلاعات شخصی حدود 14000 کارمند ، ویژگی های طراحی سیستم و تجزیه و تحلیل داخلی و همچنین اطلاعات امنیتی از جمله آدرس IP شرکت است.

این گروه هکرها ادعا می کند که در حال مذاکره با پنج خریدار برای فروش اطلاعات است.

آرامکو عربستان در گذشته بارها قربانی جرایم اینترنتی شده است. مهمترین حمله سایبری به این شرکت در سال 2012 توسط بدافزار سایمون انجام شد که تمام رایانه های این شرکت را از بین برد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید