مجازات تولد فرزند سوم در چین لغو شد

در ادامه تلاش های دولت چین برای مبارزه با پیری جمعیت و نگرانی در مورد کاهش نرخ جمعیت ، پکن قانون منعی را که قبلاً بر تولد فرزند سوم اعمال شده بود لغو کرد.

شورای دولتی چین روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد ، دولت چین مجازات اعمال شده علیه تولد فرزند سوم در یک خانواده را لغو کرده است.

به گزارش خبرگزاری تاس ، آژانس برتر دولتی چین همچنین اعلام کرد که دولت قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ یک سیاست اجتماعی جامع برای تشویق خانواده ها برای افزایش نرخ زاد و ولد تدوین کند.

دولت چین همچنین بار دیگر بر تعهد خود در افزایش کیفیت و اثربخشی حمایت اجتماعی دولت و خدمات مربوط به زایمان ، آموزش و کاهش هزینه های زندگی خانواده های دارای جوانان تأکید کرد.

پکن همچنین قصد دارد با ایجاد “ساختار جمعیتی بی عیب و نقص” سیاست های جمعیتی چین را تا سال ۲۰۳۵ مدرنیزه کند.

جمعیت چین در پایان سال ۲۰۲۰ به ۱.۴۱ میلیارد نفر رسید و ۱۸.۷ درصد از جمعیت این کشور بیش از ۶۰ سال سن داشتند. سال گذشته بیش از ۱۰ میلیون تولد در این کشور ثبت شده است که کمترین میزان زاد و ولد از زمان تأسیس جمهوری خلق چین در سال ۱۹۴۹ است.

کارشناسان جمعیت شناسی هشدار می دهند که در صورت تغییر روند فعلی جمعیت در چین ، تا سال ۲۰۲۵ ، ۴۸۷ میلیون نفر در این کشور بالای ۶۰ سال سن دارند و ۳۵ درصد از جمعیت چین سالخورده خواهند بود.

چین ، پرجمعیت ترین جمعیت جهان ، از سال ۱۹۷۹ سیاست “فرزند تنها” را برای کنترل جمعیت و مقابله با رشد بی رویه جمعیت خود داشته است.

در نوامبر سال ۲۰۱۵ بود که دولت چین به سیاست تک فرزند خود پایان داد.

پیش از لغو سیاست تک فرزند ، دولت چین قوانینی را برای مجازات خانواده هایی که قانون یک فرزند را نقض می کردند تصویب کرد.

 

26327343 - مجازات تولد فرزند سوم در چین لغو شد

کلیدواژه : جمعیتچین
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید