اخبار داغ

وضعیت حقوق معلمان در صورت اجرای لایحه رتبه بندی

قاسم احمدی لاشکی با بیان اینکه نظام رتبه بندی معلمان در یک دهه مورد بحث بوده و در سند تحول بنیادین به عنوان موضوع اثرگذار در کار معلمان دیده شده اظهار کرد: قانون گذار در ماده ششم توسعه اعلام کرد رتبه بندی باید به تصویب دولت برسد که تا امروز آنچه اتفاق افتاد صرف اینکه حقوق تامین شود مطرح شد و ۲ بار دولت‌های مختلف درباره رتبه بندی صحبت کردند.

وی افزود: در سال ۹۴ و ۹۸ هیات وزیران مصوبه ای درباره این موضوع داشت آنچه برابر قانون است برای افزایش حقوق و ۵۰ درصدی افزایش حقوق وجود دارد اما رتبه بندی به دنبال افزایش جایگاه و شان معلمان است. احمدی لاشکی ادامه داد: به دنبال این موضوع هستیم که از معلم پایه آغاز کنیم و در ۵ رتبه مربی، حرفه ای، سلامت و راهبر معلمان را دسته بندی کنیم و جایگاه آنان را افزایش دهیم تا انگیزه معلمان افزایش پیدا کند. در رتبه بندی ۲۵ درصد حقوق، به فوق العاده مستمر حقوق معلمان اضافه می‌شود.

۴ دیدگاه

  1. من معلم با ۲۸ سال سابقه هستم دو تن از فرزندانم کودک و نوجوانند به دلیل حقوق کم من و عدم تامین خواک و پوشاک و وسایل مورد نیاز تحصیلشان ، ترک تحصیل کرده اند و به بازار بی رحم کارگری پیوسته اند .شما همچنان با وجدان آرام نفس عمق بکشید

  2. بقیه ارگان ها وسازمان ها بدون هوچی گری حقوق کارمندانشون رااضافه کردند وآب ازآب هم تکان نخورد.این چندرغاز حقوق ما معلمان رااین دولت به اون دولت واگذارمی کنه وهر روزصدتاتیترمی زنید ودست آخرهم ..چطوری بایست بگیم بابابخداحقوق ما تاوسط ماه هم کفاف نمی دهد!!

  3. با سلام با توجه به اتفاقات پیش آمده از سه گروه نماینده معلمان و برنامه و بودجه و مجلس عاجزانه درخواست دارم. از ایده ی رهبر فرزانه که قلب سلیم قدسی ایشون مشکل کشا هست مشورتی گرفته. تا این لایحه مصوب کلان شده با نفس گرم آقا به مرحله اجرا درآمده ودلسوزان سنگر علم وتربیت با فکری آزاد به امید خدا راهی کلاس ودرس شده وبار اندوه وغصه ای خانواده ها دراین مدت کرونایی داشته زدوده تا چرخ های امید زندگی در کل کشور رونق بگیرند. سوژ ه ای برای بد خواهان نظام هم درست نشود.یاحق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

دکمه بازگشت به بالا