اخبار داغ

سه شنبه ۵ مرداد / لایحه رتبه بندی معلمان در دستور کار پارلمان

نماینده بجنورد در مجلس از هیئت رئیسه قوه مقننه درخواست کرد که لایحه رتبه بندی معلمان در دستور کار پارلمان قرار گیرد.

محمد وحیدی نماینده بجنورد در مجلس در نشست علنی امروز (سه شنبه ۵ مرداد) قوه مقننه و در تذکری شفاهی، گفت: طرح ها و لوایحی که در صحن مجلس مطرح می شود باید براساس اولویت بندی باشد، کلیات لایحه رتبه بندی معلمان چندی پیش با آرای ۹۹ درصدی در مجلس تصویب شد و پس از بررسی دو شوری آن گزارش شور دوم آن در اختیار هیات رئیسه قرار گرفت تا در سامانه بارگذاری شده و در دستور کار مجلس قرار گیرد.

وی افزود: متاسفانه این گزارش هنوز در سامانه بارگذاری نشده تا نمایندگان نیز پیشنهادات خود را ارائه دهند هم دولت فعلی و هم دولت آینده با اجرای رتبه بندی معلمان موافق هستند اما متاسفانه هیات رئیسه جلوی بررسی این لایحه را گرفته است، امروز این مسائل اولویت مجلس است.

علی نیکزاد نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را برعهده داشت در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: آقای پورسید از سوی هیات رئیسه معرفی شدند تا جلسه ای با کمیسیون آموزش برگزار کنند و فکری به حال بحث بار مالی این طرح کرده و سپس در دستور کار قرار گیرد.

همچنین محمدرضا صباغیان نماینده بافق در مجلس،گفت: مسئله و دغدغه اکثر نمایندگان موضوعات اقتصادی، تورم و مشکلات معیشتی مردم است اما دستورات صحن بر اساس ضوابط به موضوعات دیگر اختصاص پیدا کرده است.

نماینده مردم مهریز و بافق و بهاباد و خاتم و ابرکوه در مجلس شورای اسلامی افزود: پیشنهاد می‌شود جلسه یک ساعته به صورت علنی یا غیرعلنی در هفته پیرامون مسائل اولویت‌دار کشور به خصوص گرانی‌ها برگزار شود و نمایندگان موضوعات خود را مطرح و مسئولان مربوطه پاسخ دهند.

۲ دیدگاه

 1. یکبار هم ترقی معکوس بکنید …!!

  # پیشنهاد یک معلم به رئیس مجلس درباره همسان سازی حقوق فرهنگیان

  🔴اقای قالیباف محترم و‌نمایندگان گرامی
  پیشنهاد می کنم به جهت اینکه همسان سازی حقوق فرهنگیان، بار مالی برای دولت دارد؛
  پس لطف کنید طرحی ارائه بدهید که طی آن دریافتی همه ی کارمندان و حقوق بگیران از جمله خود مجلسیان انقلابی، مشابه حقوق معلمین شود، تا بدین صورت ضمن کمک به دولت اقای رئیسی، درک‌ بهتری از وضعیت معیشتی معلم ها پیدا کنید.

  با سپاس:
  معلمی که به کارگری رفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

دکمه بازگشت به بالا