خواندنی ها

یک دریاچه در آرژانتین بر اثر آلودگی به رنگ صورتی درآمد!

یک تالاب در آرژانتین به دلیل آلودگی صورتی شده است.

56464 - یک دریاچه در آرژانتین بر اثر آلودگی به رنگ صورتی درآمد!

بر اساس گزارش اولیه خبرگزاری فرانسه ، برکه ای در منطقه پاتاگونیا در جنوب آرژانتین به دلیل آلودگی که فعالان محلی و کارشناسان آن را به ماده شیمیایی مورد استفاده برای سالم نگه داشتن میگو برای صادرات ، صورتی روشن تبدیل کرده اند. و بوی بسیار بدی می دهد.

مردم محلی می گویند این رنگ به دلیل “سولفیت سدیم” است ، یک محصول ضد باکتری در کارخانه های تولید ماهی استفاده می شود و باعث ایجاد پسماند و ریختن آب آلوده به رودخانه چوبوت می شود که به تالاب می ریزد. این زباله ها باعث آلودگی سایر منابع آب در این منطقه نیز می شوند.

مردم محلی از بوی بد  و سایر مشکلات اکوسیستم اطراف تالاب و رودخانه شکایت دارند. پابلو لادا ، یک فعال محیط زیست ، به خبرگزاری فرانسه گفت: “کسانی که باید این مسئله را کنترل کنند کسانی هستند که اجازه می دهند مردم مسموم شوند.” وی دولت را مسئول این آلودگی دانست.

این برکه هفته گذشته رنگ صورتی به خود گرفت و از روز یکشنبه نیز این رنگ غیرمعمول را حفظ کرده است.

فدریکو رسترپو ، یکی از ساکنان محلی ، گفت که تغییر رنگ به دلیل سولفیت سدیم در ماهی و ضایعات میگو است که طبق قوانین محلی باید قبل از دفع درمان شود.

مردم محلی اکنون وارد عمل شده و جاده های مورد استفاده کامیون ها را برای حمل مواد زائد ماهی به منطقه مسدود کرده اند.

لادا می گوید: “ما روزانه ده ها کامیون را مسدود می کنیم زیرا مردم از آنها خسته شده اند.”

خوان میشلود ، رئیس کنترل محیط زیست در استان چوبوت ، به خبرگزاری فرانسه گفت: “این رنگ مایل به قرمز هیچ صدمه ای نمی زند و ظرف چند روز ناپدید می شود.”

اما وزیر برنامه ریزی آرژانتین با “میشلود” مخالف است و می گوید: “هیچ چیز خیلی مهمی را نمی توان دست کم گرفت”. همزمان کارخانه های تولید ماهی و میگو هزاران شغل در استان چوبوت فراهم کرده اند.

لادا گفت: “درست است که تولید و فرآوری ماهی و میگو باعث ایجاد شغل در منطقه می شود ، اما این شرکت ها نمی خواهند اجاره چند میلیون دلاری زباله را به یک پالایشگاه ۳۵ مایلی دور بپردازند.”

وی افزود: تغییر رنگ تالاب های آرژانتین تهدیدی جدی برای اکوسیستم محلی است و تأکید می کند که طبیعت باید در اولویت باشد نه شرکت هایی که در آن کار می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

دکمه بازگشت به بالا