خواندنی ها

ناسا نوعی کپک به فضا می فرستد! ( عکس )

امروزه تنها فضانوردان و میلیاردرها به فضا نمی روند. در ماه های اخیر ، از ماهی مرکب گرفته تا ماهی خرس ، کرم و موش به فضا سفر کرده اند و اکنون ناسا قصد دارد ارگانیسم دیگری را به فضا بفرستد.

موجود بعدی که به ایستگاه فضایی بین المللی می رود ، نوعی کپک مخاطی پلاسمودیوم است که “blob” نامیده می شود. این موجود با نام علمی “Physarum polycephalum” در شانزدهمین سفر کاری Northrop Gramen در تاریخ ۱۰ آگوست به ایستگاه فضایی بین المللی می رود.

دانشمندان با همکاری آژانس فضایی اروپا و گروهی از دانش آموزان ۱۰ تا ۱۸ ساله از این کپک برای انجام آزمایش در فضا استفاده می کنند.

264234624 - ناسا نوعی کپک به فضا می فرستد! ( عکس )

طبق گفته ناسا ، این سلول تک مغز به طرز حیرت انگیزی قادر به یادگیری چیزهای ساده و سازگاری با محیط است. “بلاب” می تواند حرکت کند ، غذا بخورد ، خود را سازمان دهد و حتی اطلاعات را به سایر گونه های مشابه منتقل کند.

این ارگانیسم را می توان در تنه درختان و در مناطق خنک و مرطوب مشاهده کرد.

با استفاده از نمونه های این سلول منفرد ، دانشجویان روی زمین آزمایشات توماس پسکه را روی این کپک در ایستگاه فضایی شبیه سازی می کنند. زیرا این آزمایشات را برای بررسی تأثیر گرانش صفر بر رفتار این سلول منفرد انجام می دهد.

سایر مواردی که باید به ایستگاه فضایی ارسال شوند ، نمونه های شبیه سازی شده از کره ماه و مریخ است که برای آزمایش چاپ سه بعدی در فضا استفاده می شود. هدف از این آزمایش بررسی ساختاری بر روی سایر سیارات است. آخرین فناوری برای از بین بردن دی اکسید کربن درون فضاپیما نیز به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

دکمه بازگشت به بالا