پ

سینوفارم واکسن کجاست؟ / میزان تاثیر آن روی دلتا

سینوفارم واکسن کجاست؟ / میزان تاثیر آن روی دلتا به گزارش رویترز ، اولین مطالعه منتشر شده در مورد اثربخشی واکسن چینی سینوفارم نشان می دهد که پاسخ های آنتی بادی حاصل در برابر گونه های مسری دلتا ویروس کرونا ضعیف تر است.

در افرادی که واکسن کرونا BBIBP-CorV سینوفارم  دریافت کرده اند ، سطح آنتی بادی 1.38 برابر کمتر از دلتا کرونا نوع ویروس است که در اصل در ووهان شناسایی شده است.

این مطالعه آزمایشگاهی بر اساس نمونه های گرفته شده از افراد واکسینه شده با واکسن در سریلانکا به طور مشترک توسط سریلانکا و دانشمندان انگلیسی در دانشگاه آکسفورد انجام شد.

دلتا که سال گذشته برای اولین بار در هند شناسایی شد ، اکنون به ویروس غالب در سراسر جهان تبدیل شده است و باعث افزایش اخیر موارد کرونا در بسیاری از کشورها از جمله انگلیس ، اندونزی ، ایالات متحده و کره جنوبی شده است.

بررسی واکسن سینوفارم (به طور رسمی گروه دارویی ملی چین) که قبل از بررسی مشابه منتشر شد ، همچنین کاهش 10 برابری آنتی بادی ها علیه سویه بتا را نشان می دهد (که در آفریقای جنوبی تشخیص داده شد)

محققان گفتند که هیچ تفاوتی بین میزان آنتی بادی های دو نوع ویروس کرونا در خون افراد واکسینه شده با سینوفارم و خون افرادی که به طور طبیعی آلوده شده اند ، پیدا نکردند.

به گفته محققان ، بر اساس این یافته ها ، واکسن سینوفارم ممکن است یک پاسخ ایمنی مبتنی بر آنتی بادی علیه هر دو این دو گونه ویروس کرونا و همچنین عفونت طبیعی آنها ایجاد کند.

واکسن دو دوز سینوفارم یکی از پرکاربردترین واکسن های کرونا در چین است و سینوفرم قول داده است که تا اواسط سال 2022 تا 170 میلیون دوز واکسن را به برنامه کواکس سازمان بهداشت جهانی ارائه دهد تا به کشورهای دیگر نیز داده شود.

کلیدواژه : سینوفارمواکسن
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x