فناوری و ارتباطات

پلی استیشن ۵ سریعترین رکورد فروش کنسول را زد

سونی اعلام کرده است که پلی استیشن ۵ به سریعترین فروش کنسول تاریخ سرگرمی تعاملی سونی (SIE) تبدیل شده است.

طبق گفته gizmochina ، سال گذشته پلی استیشن ۵ (PS5) به عنوان آخرین نسخه از سری کنسول های بازی سونی منتشر شد و در نوامبر برای خرید در دسترس قرار گرفت. در حالی که تقاضا از عرضه کنسول فراتر رفته و به دلیل کمبود به تأخیر افتاده است ، به لطف بحران تراشه ، سونی فروش بیش از ۱۰ میلیون دستگاه را اعلام کرده است.

سونی از طریق توییتر و همچنین یک پست وبلاگ اعلام کرده است که از ۱۸ ژوئیه بیش از ۱۰ میلیون کنسول PlayStation 5 در سراسر جهان فروخته است. این باعث می شود PS5 سریعترین فروش کنسول تاریخ سرگرمی تعاملی Sony (SIE) باشد.

gsmarena 001 1 - پلی استیشن 5 سریعترین رکورد فروش کنسول را زد

شکی نیست که اگر مشکلات تأمین کنسول پیش نمی آمد ، سونی مقدار قابل توجهی از این محصول را می فروخت. این کنسول تا پایان آوریل ۲۰۲۱ در چین در دسترس نخواهد بود. بیانیه مطبوعاتی تلاش تیم توسعه محصول ، تیم مهندسی سخت افزار و عملیات و همچنین تیم های تجاری تجاری در سراسر جهان برای دستیابی به این رقم فروش بازی را ستود.

سونی همچنین اشاره کرد که بازی های انحصاری مانند God of War: God of War: Ragnarok ، Gran Turismo 7 و Horizon Forbidden West به سیستم عامل اضافه خواهند شد. وی همچنین به سایر بازی های رایانه ای مورد انتظار مانند Battlefield 2042 ، DEATHLOOP ، Far Cry 6 و Kena: Bridge of Spirits اشاره کرد. برخی از این بازی ها امسال وارد می شوند ، در حالی که برخی دیگر تا سال ۲۰۲۲ در دسترس نخواهند بود.
سرانجام ، سونی خاطرنشان کرد که هنوز در حال کار بر روی بهبود عرضه در سراسر جهان است و نمی تواند صبر کند تا کنسول یک روز به راحتی در دسترس همه باشد. البته این شرکت قیمت مدل های مخالف این کنسول را نیز اعلام کرده است. برای نسخه دیجیتالی که درایو دیسک ندارد ، ۳۹۹ دلار / ۳۹۹ یورو / ۳۴۹ پوند هزینه دارد. مدل درایو برای بازی های فیزیکی ۴۹۹ دلار / ۴۹۹ یورو / ۴۴۹ پوند قیمت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

دکمه بازگشت به بالا