فناوری و ارتباطات

آیا اینترنت ماهواره ای در ایران قابل دسترس است؟

روش نصب اینترنت ماهواره ای در ایران , چگونه اینترنت ماهواره ای در ایران وصل کنیم , اینترنت ماهواره ای از کجا تهیه کنیم را در این مطلب بخوانید.

43734573 - آیا اینترنت ماهواره ای در ایران قابل دسترس است؟

اخبار دسترسی به اینترنت ماهواره ای در ایران از دیروز به طور گسترده ای منتشر شده است.

طبق گزارشات ، با عبور ماهواره های SpaceX از ایران ، کشور ما به طور رسمی تحت پوشش اینترنت پرسرعت Starlink قرار گرفته است.

در توضیح امکان استفاده از اینترنت ماهواره ای در ایران آمده است:

برخلاف رسیور شبکه‌های ماهواره‌ای که فقط دریافت کننده‌ است، پکیج اینترنت استارلینک از هر دیش نیاز به ارسال سیگنال (UPLINK) دارد که اگر راه‌اندازی شود به راحتی ظرف چند دقیقه با تکنیک triangulation قابل شناسایی خواهد بود.

ارایه خدماتی که از فرکانس‌های رادیویی استفاده می‌کنند نیازمند صدور «مجوز فرکانس» از رگولاتوری (سازمان تنظیم مقررات وارتباطات رادیویی) کشور است.

این پروژه ایده اصلی ایلان ماسک ، میلیاردر فضایی است. هدف آن ارائه گسترده اینترنت با پرتاب هزاران ماهواره کوچک به مدار نزدیک زمین است. این پروژه می تواند دسترسی سریع اینترنت به سراسر جهان را متحول کند. پس از تکمیل ، بسیاری از مردم در سراسر جهان قادر خواهند بود با حداقل تاخیر و سهولت به اینترنت دسترسی پیدا کنند.

مشخص نیست که آیا پروژه ماسک ایلان قصد دارد قوانین موجود در برخی از کشورها از جمله چین ، کره شمالی و ایران را دور بزند یا اینکه به نفع ماسک طراحی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

دکمه بازگشت به بالا