رویدادهای ایران

ادعاهای عجیب درباره برخی ار رتبه های کنکور ۱۴۰۰

ادعاهای عجیب درباره برخی ار رتبه های کنکور ۱۴۰۰

پس از اعلام نتایج اولیه کنکور کسب رتبه‌های عجیب و غریب از سوی برخی دواطلبان بحث داغ کاربران فضای مجازی شده است.

برترین‌ها: گویی بنا نیست حاشیه‌ها دست از سر کنکور سراسری ۱۴۰۰ بردارد. این کنکور که تا هفته آخر درباره برگزاری یا عدم برگزاری آن در شرایط کرونایی کشور اظهار نظر می‌شد بالاخره برگزار شد؛ اما بلافاصله پس از برگزاری اعتراضات بسیاری به سخت بودن سوالات این کنکور به گوش می رسید، حالا پس از اعلام نتایج اولیه کنکور کسب رتبه های عجیب و غریب از سوی برخی دواطلبان بحث داغ کاربران فضای مجازی شده است.

نظر برخی کاربران فضای مجازی درباره رتبه های اعلامی برخی دواطلبان را بخوانید:

* کاربری به نام علی نوشت: من برادرم کنکور داده، در زندگی‌اش ۱۸ نگرفته هیچ امتحانی رو. کنکورم عالی داده بود. الان رتبه‌اش شده ۶۰۰۰۰ یعنی هنگ کردم از تعجب.

* یکی دیگر از کاربران اینگونه شرح داده: بنده مشاور تحصیلی‌ام ، چندتا از دانش اموزآن من که میدونم هیچ تلاشی نمی‌کردن و هر روز با دوستان خود بیرون بودن رتبه‌های عجیبی آوردن که اصلا توقع نمی‌رفت! حتی خانواده های آنها هم تایید می‌کنند ولی خب چون رتبه خوب کسب کردن کسی نمیتونه چیزی بگه.

* امیر هم در صفحه خود در فضای مجازی نوشته: در استان ما سیستان و بلوچستان هم دانش آموزی که عملا کتاب را باز نکرده رتبه سه رقمی آورده در رشته تجربی ۶۰ میلیون دادن به ادمین یه کانال تلگرامی، سر جلسه جواب‌ها به وسیله هندزفری سیم کارت‌دار به آنان داده شده!

* یکی از فرهنگیان هم اینگونه توضیح داده که: من مدیر دبیرستانم، دبیرستان دولتی ،دانش آموزان خیلی خوبم رتبه‌هاشون زیاد شده، یکی که متوسط به پایین بود ،رتبه‌اش ۴۰۰ شده.

* کاربر دیگری هم با گلایه نوشت: بحث سهمیه هم واقعاً ناعادلانه‌ست. رتبه ۷۴هزار شده ۷۸۰

همزمان با ادعاهای مطرح شده در شبکه‌های اجتماعی درباره کسب رتبه‌های غیرمعقول توسط برخی داوطلبان تصویری که گفته می‌شود مربوط به آگهی فروش تجهیزات انتقال پاسخ به داوطلبان کنکور بوده در فضای مجازی دست به دست می‌شود.

45463643 - ادعاهای عجیب درباره برخی ار رتبه های کنکور 1400

بحث حذف کنکور در مجلس مطرح بارها مطرح شده اما تاکنون به نتیجه نرسیده است،در سال ۱۳۸۶ طرح نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه و مراکز آموزش عالی در مجلس تصویب شد، قرار بود بر اساس این قانون نقش کنکور در پذیرش دانشجو کم و تا سال ۱۳۹۰ به صورت کامل حذف شود. پس از گذشت یک دهه هنوز اتفاقی نیفتاده است و عده‌ای نبود زیر ساخت و عدالت آموزشی را بهانه می‌کنند و عده‌ای به گردش مالی بالای صنعت کنکور و اصطلاحاتی مانند مافیای کنکور اشاره می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

دکمه بازگشت به بالا