پزشکی

هیدروژل درمان پارکینسون ساخته شد

محققان استرالیایی یک هیدروژل ایجاد کرده اند که می تواند برای درمان پارکینسون و احتمالاً سایر بیماری های عصبی مورد استفاده قرار گیرد.

محققان دانشگاه ملی استرالیا با همکاری موسسه علوم اعصاب و سلامت روان ، ژلی از اسیدهای آمینه تولید کرده اند که به مغز افراد مبتلا به پارکینسون تزریق می شود تا به ترمیم آسیب ها کمک کند.

این هیدروژل در صورت تکان خوردن به مایع تبدیل می شود و قرار دادن آن در یک مویرگ کوچک در مغز آسان تر می شود. در مرحله بعد ، ژل به حالت جامد تبدیل شده و فضاهای خالی را با اشکال نامنظم پر می کند. به این ترتیب ، به انتقال ایمن سلول های بنیادی به قسمت های آسیب دیده مغز کمک می کند.

پروفسور دیوید نیسبت می گوید: “هنگامی که بیمار مبتلا به پارکینسون به بیمارستان می رود ، تنها یک مداخله برای کاهش بسیاری از علائم در سالهای آینده بدون او لازم است.”

این ژل روی حیوانات آزمایش شده است و ثابت شده است که در درمان اختلالات پارکینسون در موش ها موثر است. نیسبت امیدوار است که آزمایشات بالینی این پروژه ظرف ۵ سال آینده پس از تأیید ژل برای ایمنی انسان انجام شود.

به گفته این محقق ، تولید این هیدروژل نسبتاً ارزان است و می تواند پس از تأیید آزمایش بالینی به صورت تجاری تولید شود.

پارکینسون یک اختلال مغزی است که باعث لرزش در بازوها و مشکلات راه رفتن ، ایجاد تعادل و هماهنگی بین اندام ها می شود. این بیماری با گذشت زمان بدتر می شود. این ژل می تواند برای کمک به افراد مبتلا به سایر اختلالات عصبی مانند سکته مغزی مورد استفاده قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا