پزشکیرویدادهای خارجیمطالب داغ

پیدایش ویروس ماربورگ در گینه و ثبت یک مرگ!

سازمان بهداشت جهانی (WHO) می گوید اولین مورد ویروس ماربورگ در گینه ، غرب آفریقا گزارش شده است.

این سازمان خطر ابتلا به این بیماری در این کشور و منطقه غرب آفریقا را “زیاد” و در سطح بین المللی “کم” ارزیابی کرده است.

به گزارش سازمان بهداشت جهانی در آفریقا ، ویروس ماربورگ که متعلق به خانواده ویروس ابولا است ، دو ماه پس از پایان همه گیری ابولا در گینه پیدا شد.

مرد آلوده ، روستایی در مرز گینه-سیرالئون ، علائم بیماری را در ۲۵ ژوئیه نشان داد و چند روز پس از بستری شدن درگذشت. پزشکان با آزمایش نمونه خون وی تأیید کردند که او دارای تب خونریزی دهنده ناشی از ویروس ماربورگ است.

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی خواستار تلاش مشترک برای جلوگیری از انتقال بیماری و محافظت از سایر جوامع شده است.

تیمی از کارشناسان این سازمان نیز به کمک مقامات بهداشتی گینه آمده اند که در حال بررسی سریع و دقیق وضعیت هستند. مقامات بهداشتی گینه نیروهای خود را در این منطقه برای ارزیابی خطر ، نظارت ، ارائه مراقبت های بهداشتی و ارائه تجهیزات پزشکی بسیج کرده اند. نظارت مرزی نیز برای شناسایی موارد احتمالی آغاز شده است.

به گزارش یورونیوز ، ماربورگ یک بیماری ویروسی نادر و خطرناک است که باعث تب و خونریزی داخلی در بیمار می شود. این بیماری که شباهت زیادی به ویروس ابولا دارد ، اولین بار در دهه ۱۹۶۰ در ماربورگ و فرانکفورت آلمان شناسایی و نامگذاری شد. این ویروس از طریق تماس مستقیم با مایعات و ترشحات انسان و حیوان مانند خون ، بزاق ، قطرات تنفسی ، ادرار و مدفوع و همچنین تماس با اجسام آلوده منتقل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

دکمه بازگشت به بالا