پزشکی

قرص کرونا در استرالیا ساخته شد؟ / گزارش کامل

سازمان تنظیم مقررات دارویی استرالیا روز سه شنبه مجوز اضطراری برای داروی ضد ویروسی از داروسازی مرک به نام مولنوپیراویر صادر کرد.

قرص مولنوپیراویر برای درمان کرونا

مولنوپیراویر اولین بار برای مبارزه با آنفولانزا ایجاد شد. تغییراتی در این دارو وجود دارد که می تواند به شکل قرص مصرف شود. این دارو باید دو بار در روز به مدت پنج روز مصرف شود.

این درمان برای چند صد نفری که آن را دریافت کرده اند به خوبی جواب داده است.

تجزیه و تحلیل درمان ده ها نفر با این دارو نشان داد که ویروس پس از پنج روز قابل تشخیص نیست ، اما در ۲۶ درصد از افرادی که دارونما دریافت کردند ، ویروس کرونا قابل تشخیص بود. انتظار می رود این آزمایشها تا پاییز امسال بر روی ۱۴۵۰ بزرگسال انجام شود.

Mulnopiravir 2 - قرص کرونا در استرالیا ساخته شد؟ / گزارش کامل

با تشدید شیوع ویروس کرونا در هند ، مرک اعلام کرد که با پنج شرکت هندی به توافق رسیده است تا مجوز این دارو را به صورت داوطلبانه به آنها اعطا کنند. بنابراین ، یک شرکت هندی اعلام کرد که کارآزمایی بالینی مرحله سوم این دارو روی ۲۴۰۰ بیمار مبتلا به بیماری کرونا خفیف تا متوسط ​​آزمایش می شود.

مرک قبلاً در حال تحقیق بر روی دو واکسن کووید -۱۹ بود ، اما در ماه ژانویه این کار را متوقف کرد و روی تحقیقات روی داروی کرونا متمرکز شد.

این قرص در واقع برای بیماری های عفونی استفاده می شود و دولت استرالیا مجوز استفاده از آن را برای بهبود وضعیت بیماران مبتلا به کرونا صادر کرده است. مطالعات روی این دارو نشان داده است که مولنوپیراویر می تواند به خوبی انواع مختلف مهار کننده های ویروس مانند SARS-Coo-2 را از بین ببرد. این دارو با جلوگیری از شیوع ویروس SARS-Cov-2 به درمان بیماری کووید -۱۹ کمک می کند. نتایج مرحله دوم تحقیقات مولنوپیراویر بر روی حیوانات و انسانها نشان داد که این دارو می تواند ویروس SARS-CoV-2 را بطور قابل توجهی از بین ببرد. همچنین عوارض جانبی بسیار کمی در برابر سیستم ایمنی ایجاد شده دارد.

با این حال ، اداره کل کالاهای پزشکی استرالیا در حال حاضر فقط مجوز موقت صادر کرده است و ما باید بدانیم که این بدان معنا نیست که کووید -۱۹ به طور قطعی با این داروی جدید درمان می شود. این مجوز فقط به این معنی است که MSD در استرالیا می تواند از Mulnopiravir برای درمان بیماران استفاده کند.

کپسول مولنوپیراویر در مراحل اولیه بیماری استفاده می شود. روزهای اولیه بیماری بهترین زمانی است که بیمار می تواند از داروهای ضد ویروسی برای درمان استفاده کند. در این مدت ، ویروس به سرعت در بدن بیمار تکثیر می شود و به اندازه کافی در بدن پخش نشده است. با این حال ، این دارو هنوز مورد تأیید FDA نیست و در حال حاضر در مرحله سوم تحقیق است. با این حال ، محققان این شرکت به تازگی مقاله ای در مجله Nature منتشر کرده اند که مکانیسم مولکولی این دارو را توصیف می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

دکمه بازگشت به بالا