پ

رشته امور تربیتی دانشگاه فرهنگیان چیست؟

رشته جدید دانشگاه فرهنگیان رشته امور تربیتی ویژه زیرگروه علوم انسانی است که در ادامه می توانید جزئیات انتخاب رشته آن را بخوانید.

رشته امور تربیتی دانشگاه فرهنگیان

با آغاز انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 متقاضیانی که علاقمند به ورود به دانشگاه فرهنگیان هستند به دنبال آشنایی به رشته های موجود در این دانشگاه هستند. رشته های دانشگاه فرهنگیان در زیر گروه های ریاضی، تجربی، انسانی مشخص است. در این میان امروز خبر رسید که قرار است رشته جدید دانشگاه فرهنگیان به زودی در دفترچه انتخاب رشته اضافه شود. بر اساس اعلام دانشگاه فرهنگیان کد رشته ای جدیدی ویژه رشته انسانی به دانشگاه فرهنگیان اضافه شده است. بر اساس اطلاعیه منتشر شده با پیگیری های صورت گرفته توسط مسولان مربوطه مشکل درج رشته امورتربیتی در دفترچه انتخاب رشته حل شده است و وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری و سازمان سنجش در حال انجام اصلاحات در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری انسانی هستند. بر این اساس  رشته امورتربیتی برای جذب مربی امورتربیتی از طریق دانشگاه فرهنگیان تا روز یکشنبه و حداکثر دوشنبه ١٨ مرداد ماه ١۴٠٠ به دفترچه انتخاب رشته اضافه خواهد شد.

شرایط انتخاب رشته های دانشگاه فرهنگیان چیست؟

بر طبق مندرجات آورده شده در دفترچه آزمون سراسری داوطلبانی با داشتن شرایط خاص، از جمله داشتن حد نصاب معدل و سن می توانند اقدام به انتخاب رشته های مراکز دانشگاهی فرهنگیان از بین لیست رشته های معرفی شده نمایند.

از دیگر شرایط معرفی شده برای انتخاب رشته در دانشگاه فرهنگیان می توان موارد زیر را نام برد:

داشتن وزن و قد مناسب برای داوطلب (قد 155 سانتی متر برای خانم ها و حداقل 160 سانتی متر برای آقایان)

داشتن انگیزه برای اشتغال در شغل معلمی و علاقه به این حرفه مقدس

عدم ابتلای داوطلب به انواع بیماری های صعب العلاج و مزمن

برخورداری از سلامت کامل گفتاری و نداشتن مشکل لکنت زبان

آشنایی متقاضی تحصیل در دانشگاه فرهنگیان با تعالیم دین اسلام

زمان ثبت نام در رشته های دانشگاه فرهنگیان چه زمانی است؟

انتخاب رشته های این دانشگاه، هر ساله هم زمان با ثبت نام در آزمون سراسری ورودی دانشگاه ها انجام می گیرد.

در این زمان فرد داوطلب بعد از اطلاع از لیست دقیق و کامل رشته های معرفی شده در دفترچه، اقدام به انتخاب رشته از بین رشته های گنجانده شده در دانشگاه فرهنگیان می کند.

جهت کسب اطلاع دقیق از زمان دقیق و موثق انتخاب رشته های این دانشگاه می توانید با مشاورانی مجرب و کاردان در ایران تحصیل مشورت کنید یا به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کنید.

 لیست رشته های دانشگاه فرهنگیان

پذیرش و جذب دانشجو در دانشگاه شناخته شده فرهنگیان از بین متقاضیان و داوطلبانی انجام می شود که مدرک دیپلم خود را در رشته های کاردانش، فنی حرفه ای، علوم تجربی، ریاضی و همین طور علوم انسانی دریافت کرده باشند.

پذیرش در هر کدام از کد رشته محل های ارائه شده در دانشگاه فرهنگیان، بر اساس نمره کل مشخصی صورت می گیرد که در کارنامه کنکور داوطلب درج شده است.

توجه داشته باشید که این دانشگاه ها تنها داوطلبان بومی را پذیرش می کنند. بدین معنی که هر فرد داوطلب باید در زمان انتخاب رشته های آن، اقدام به انتخاب کد رشته محل های دانشگاه های استان یا شهر خود نماید.

در ادامه شماری از رشته های این مرکز دانشگاهی را به تفکیک گروه های آزمایشی ارائه می شود.

 

کلیدواژه : دانشگاهفرهنگیان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید