رویدادهای خارجی

مریم غنی دختر اشرف غنی کیست + واکنش درباره فرار پدرش

مریم غنی در سال ۱۹۷۸ در بروکلین متولد شد.

مریم غنی دختر اشرف غنی کیست؟

پدرش ، محمد اشرف غنی ، رئیس جمهور سابق افغانستان است.

مادرش ، رولا غنی ، شهروند لبنانی است. او در خارج از افغانستان بزرگ شد و تا سال ۲۰۰۲ به کشورش سفر نکرده بود.  خانواده او در حومه مریلند زندگی می کردند. مریم غنی از دانشگاه نیویورک و مدرسه هنرهای تجسمی منهتن فارغ التحصیل شده است.

وی در حال حاضر در زمینه هنرهای نمایشی، عکاس، فیلمساز، فعال مدنی فعالیت دارد.

Mariam Ghani 1 - مریم غنی دختر اشرف غنی کیست + واکنش درباره فرار پدرش

همچنین ایندیپندنت در گزارش درباره دختر اشرف غنی نوشته است :  این هنرمند و فیلمساز ۴۲ ساله که در بروکلین نیویورک زندگی می کند ، لیستی از منابع را در پست اینستاگرام خود به اشتراک گذاشت که افراد و فعالان می توانند برای کمک به شهروندان افغان از آنها استفاده کنند. وی همچنین از کسانی که با او ابراز همدردی کردند تشکر کرد.

خانم غنی در این پست گفت: “از همه کسانی که در روزهای گذشته حضور خود را اعلام کرده و خواستار همبستگی شده اند تشکر می کنم.” برای من معنی زیادی داشت. من بسیار سوخته ام ، اما امیدوارم بتوانم در برخی موارد به همه شما به صورت جداگانه پاسخ دهم.

MP PV MG 9349 - مریم غنی دختر اشرف غنی کیست + واکنش درباره فرار پدرش

پدر خانم غنی پس از تسلط طالبان بر بخشهای وسیعی از افغانستان کشور را ترک کرد. به گفته سفارت روسیه در کابل ، اشرف غنی با چهار ماشین پر از پول کشور را ترک کرد. در حال حاضر محل نگهداری رئیس جمهور فراری ۷۲ ساله که مورد حمایت دولت های غربی از جمله ایالات متحده بود ، مشخص نیست.

غنی در پیامی در فیس بوک گفت که افغانستان را ترک کرده است تا از خونریزی بیشتر در کشورش جلوگیری کند ، در حالی که برخی رسانه ها می گویند خروج شتابزده وی مانع مذاکرات صلح و انتقال روان قدرت با طالبان شده است. در حال حاضر مشخص نیست که وی پس از ترک پست چه کار خواهد کرد.

خانم غنی آثار خود را در برخی از مشهورترین موزه های جهان از جمله Tate Modern در لندن و گوگنهایم در نیویورک به نمایش گذاشته است.

Mariam Ghani 2 - مریم غنی دختر اشرف غنی کیست + واکنش درباره فرار پدرش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

دکمه بازگشت به بالا