روابط عاطفی

نداشتن رابطه جنسی چه تاثیر روی بدن می گذارد؟

رابطه جنسی در زندگی انسان بسیار مهم است و علاوه بر حفظ رابطه گرمتر به بهبود سلامت جسمی و روانی افراد کمک می کند ، عدم داشتن رابطه جنسی عواقبی دارد که ممکن است قبلاً نشنیده باشید و در زیر ذکر شده است.

بیشتر اوقات استرس دارید

وقتی مضطرب هستید ، رابطه جنسی ممکن است آخرین راه حل در ذهن شما باشد ، اما باید بدانید که رابطه جنسی می تواند استرس شما را کاهش دهد. به نظر می رسد رابطه جنسی میزان هورمون های بدن را در پاسخ به استرس کاهش می دهد و رابطه جنسی منظم می تواند شادی و سلامتی شما را افزایش دهد ، که هر دو به کاهش استرس کمک می کند.

سلامت قلب

مطالعات نشان می دهد افرادی که یک بار در ماه یا کمتر رابطه جنسی دارند ، بیشتر در معرض بیماری های قلبی هستند. رابطه جنسی نوعی ورزش است و یکی از دلایل مشکلات قلبی ورزش هایی است که از طریق رابطه جنسی انجام می دهید و همچنین آرامش و استرسی که از طریق آن به دست می آورید. با این حال ، هرچه رابطه جنسی بیشتری داشته باشید ، از نظر جسمی و روحی سالم تر هستید.

نداشتن رابطه باعث می شود کمتر ورزش کنید

در طول رابطه جنسی ، حدود ۵ کالری در دقیقه سوزانده می شود که تقریباً مشابه پیاده روی سریع است. همچنین از اکسیژن بیشتری در نزدیکی خود استفاده می کنید که تقریباً همان میزان اکسیژن است که هنگام پایین آمدن از پله ها استفاده می کنید. این ممکن است اکسیژن زیادی نباشد ، اما با گذشت زمان و در دراز مدت افزایش می یابد.

از آنجا که رابطه جنسی می تواند به بهبود سلامت روان کمک کند ، تمایل شما برای انجام ورزشهای دیگر افزایش می یابد.

دچار فراموشی می شوید

به نظر می رسد رابطه جنسی به بهبود حافظه کمک می کند ، به خصوص اگر بین ۵۰ تا ۸۹ سال سن دارید ، اما علت آن هنوز مشخص نیست.

سیستم ایمنی بدن ضعیف می شود

افرادی که مرتباً رابطه جنسی دارند سیستم ایمنی قوی تری دارند. در طول رابطه جنسی ، سطح ماده مبارزه کننده با میکروب در بدن ، یعنی هموگلوبین A یا IgA ، در بدن افزایش می یابد. اما رابطه جنسی بیشتر همیشه خوب نیست ، افرادی که بیش از دو بار در هفته رابطه جنسی دارند ، ایموگلوبین کمتری نسبت به دیگران دارند.

رابطه شما تغییر خواهد کرد

رابطه جنسی باعث افزایش ماده شیمیایی به نام پس درخشش در مغز می شود که به مدت ۲ روز در بدن باقی می ماند و به پیوند شما با شریک زندگی شما کمک می کند. بدون این ماده شیمیایی ، رضایت از روابط از بین می رود. رابطه جنسی سالم و شاد می تواند بین دو نفر اعتماد و درک بیشتری ایجاد کند.

سلامت پروستات به خطر می افتد

علت دقیق آن هنوز مشخص نیست ، اما در تحقیقی ، مردانی که کمتر از ۲۱ بار در ماه انزال داشتند نسبت به مردانی که فقط هفت بار در ماه انزال می کردند کمتر در معرض ابتلا به سرطان پروستات قرار داشتند.

هشدار مهم: داشتن رابطه جنسی محافظت نشده و پرخطر و همچنین داشتن رابطه جنسی با چند شریک ، خطر ابتلا به پروستات و سایر بیماری های مقاربتی را افزایش می دهد ، بنابراین هنگام انجام رابطه جنسی مراقب باشید.

از بی خوابی رنج خواهید برد

بدون رابطه جنسی ، هورمون هایی که به بهبود کیفیت خواب کمک می کنند ، مانند پرولاکتین و اکسی توسین ، در بدن کاهش می یابد. با رابطه جنسی ، استروژن در بدن زنان افزایش می یابد که علاوه بر بهبود خواب ، مزایای دیگری نیز دارد.

بدن درد خواهید داشت!

رابطه جنسی به تسکین دردهای مختلف در بدن کمک می کند ، اما تأثیر رابطه به این محدود نمی شود. ارگاسم اندورفین و سایر هورمون ها را ترشح می کند که به تسکین درد در قسمت های مختلف بدن ، به ویژه سر ، پشت و پاها کمک می کند. ارگاسم همچنین به تسکین درد آرتروز و گرفتگی های قاعدگی کمک می کند.

خطر مشکلات جنسی در آینده افزایش می یابد

اگر زنان به طور منظم رابطه جنسی ندارند ، در دوران یائسگی دچار نازک شدن و خشک شدن بافت های واژن می شوند. خشکی و نازکی بافت واژن رابطه جنسی را دردناک می کند و در نتیجه میل به داشتن رابطه کاهش می یابد. تحقیقات دیگر نشان داده است که مردانی که کمتر از یک بار در هفته رابطه جنسی دارند ، دو برابر بیشتر از مردان دچار اختلال نعوظ می شوند.

فشار خون بدون رابطه جنسی افزایش می یابد!

به نظر می رسد رابطه جنسی به کاهش فشار خون کمک می کند. رابطه جنسی شبیه تمرینات هوازی و عضله سازی است و همچنین به کاهش استرس کمک می کند و احساس خوبی به شما می دهد ، بنابراین تعجب آور نیست که از فشار خون بالا جلوگیری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

دکمه بازگشت به بالا