تاثیر کرونا روی عملکرد جنسی آقایان

تاثیر کرونا روی عملکرد جنسی آقایان

بیشتر مطالعات در مورد اثرات ویروس کرونا بر میزان آسیب به اندام ها ، به ویژه ریه ها متمرکز شده است ، اما یافته ها نشان می دهد که این بیماری ممکن است سطح تستوسترون مردان را کاهش دهد. از آنجا که گیرنده هایی که ویروس برای ورود به سلول استفاده می کند ، در سطح سلولهای هورمون جنسی مردانه ، تستوسترون نیز وجود دارد ، پیشنهاد شده است که این ویروس ممکن است اثرات ماندگاری بر عملکرد جنسی و باروری مردان داشته باشد.

اثرات طولانی مدت کرونا

یکی از عوارض این ویروس ها تب بالا است. افزایش دمای بدن می تواند به سلول های تولید کننده هورمون و اسپرم در بیضه ها آسیب برساند. اگر ویروس باعث التهاب بیضه ها شود ، آثار مخرب آن طولانی مدت خواهد بود.

مطالعه ای در ماه جولای در ایتالیا نیز نشان داد که اختلال نعوظ علاوه بر اینکه یک عامل خطر برای بیماران مبتلا به کووید -19 است ، می تواند “پیامد بالقوه” زنده ماندن از این بیماری باشد.

عوامل موثبر عملکرد جنسی مردان پس از بیماری کرونا

یک مطالعه اخیر تأثیر ویروس کرونا بر سلامت باروری و جنسی مردان را نشان داد. این مطالعه نشان می دهد که سه عامل می تواند منجر به اختلال نعوظ پس از بهبودی از بیماری کرونا  شود:

بر عروق تأثیر می گذارد

اختلال نعوظ نشانه بیماری قلبی در آینده است. کرونا می تواند باعث التهاب در سراسر بدن ، به ویژه در قلب و ماهیچه های اطراف شود.

اثرات روانی

رابطه جنسی با سلامت روان ارتباط تنگاتنگی دارد. استرس ، اضطراب و افسردگی ناشی از ویروس و همه گیری همه می توانند با تغییرات خلقی و اختلال نعوظ مرتبط باشند.

سلامت عمومی

اختلال نعوظ معمولاً نشانه یک مشکل زمینه ای است. از آنجا که ویروس می تواند بسیاری از مشکلات سلامتی را در بدن ایجاد کند ، سلامت کلی بدن یکی از نگرانی های مربوط به اختلال نعوظ و سایر عوارض است.

ناباروری در آینده

همچنین ، از آنجا که سن یک عامل خطر برای اختلال نعوظ و موارد شدید بیماری کرونا است ، باید به عنوان یک جزء مهم در نظر گرفته شود.