سفر به فضا توسط یک بالون! + عکس

سفر به فضا توسط یک بالون! + عکس

اسپیس پرسپکتیو قصد دارد خدمات گردشگری فضایی را ارائه دهد. به گزارش دیجیتال ترندز ، شرکت اسپیس پرسپکتیو  می خواهد با کپسول فضایی خود گردشگران را با قیمتی مقرون به صرفه به فضا ببرد ، که می تواند داستان سفرهای گردشگری فضایی را عام تر نشان دهد.

به دنبال موفقیت های اخیر Blue Origin و Virgin Galactic ، هر دو شرکت می خواهند مسافران خود را به یک خط فرضی ببرند ، خط فرضی که حدود 100 کیلومتر از سطح دریا ارتفاع دارد. اما یک شرکت دیگر می خواهد مسافران خود را بسیار سریعتر از ابرها ببرد. برای انجام این کار ، پرسپکتیو کپسول فضایی لوکس هشت نفره به نام فضاپیمای نپتون طراحی کرده است که توسط بالن غول پیکر پر از گاز هیدروژن به آسمان پرتاب می شود.

فضای داخلی این بالون مانند شامل تخت های تختخواب ، وای فای ، پنجره های اطراف و … است. این شرکت مستقر در فلوریدا ویدئویی را به نمایش گذاشته است که تجربه سفینه فضایی خود را به نمایش می گذارد. در عین حال ، باید در نظر داشته باشیم که علی رغم استفاده از کلمه “فضا” در نام شرکت و کپسول آن ، فضاپیمای نپتون تنها 32 کیلومتر از زمین فاصله دارد ، که ارتفاع بسیار کمتری نسبت به خط کار فرضی ما دارد. فاصله از زمین که تقریباً 3 برابر مسافتی است که هواپیماهای مسافربری از زمین دارند.

همچنین برخلاف تجربه ارائه شده توسط دو شرکت دیگر ، مسافران این فضاپیما پدیده بی وزنی را تجربه نخواهند کرد. سفر به چشم انداز فضایی حدود 6 ساعت طول می کشد که بسیار طولانی تر از سفر Blue Origin است که از زمان پرتاب تا فرود تنها 10 دقیقه به طول انجامید. در طول این 6 ساعت ، مسافران این فضاپیما از صعود آرامش بخش ، منظره زیبای فضایی و فرود روی زمین لذت خواهند برد.

Space Perspective هزینه سفر با فضاپیمای نپتون را 125000 دلار اعلام کرده است که بسیار مقرون به صرفه تر از بلیط 450،000 دلاری ویرجین گلکتیک است. فروش بلیط های سفر فضایی پرسپکتیو چند ماه پیش آغاز شد و اولین پروازها قرار است در سال 2024 انجام شود.