رویدادهای خارجی

طالبان : زنان افغانستان چیزی را که باید رعایت کنند فقط حجاب است

سخنگوی طالبان تأکید کرد که ۳۱ اوت خط قرمز خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان است و این زمان برای ایالات متحده و بریتانیا  تمدید نخواهد شد.

سهیل شاهین ، سخنگوی طالبان در مصاحبه با اسکای نیوز در مورد پیامدهای جدی ادامه اشغال افغانستان توسط آمریکا در حالی که خروج کامل نیروهای آمریکایی از افغانستان به پایان خود نزدیک می شود ، هشدار داد و گفت: “این واقعاً برای ما خط قرمز است. رئیس جمهور جو بایدن اعلام کرده است که ۳۱ آگوست ۲۰۲۱ زمانی است که همه نیروهای آمریکایی افغانستان را ترک می کنند ، اگر این مدت زمان را تمدید کنند ، این به معنی گسترش اشغال آنها است و لازم نیست.

وی تأکید کرد که اگر ایالات متحده یا بریتانیا به دنبال زمان اضافی برای ادامه تخلیه باشند ، گروه شبه نظامی طالبان پذیرفته نمی شود و اگر خروج تا زمان تعیین شمارنده انجام نشود ، با عواقب روبرو خواهد شد.

سخنگوی طالبان تاکید کرد که تمدید مهلت قانونی خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان به معنای عدم اعتماد بین دو طرف است. اگر آنها به دنبال گسترش اشغال باشند ، واکنش ما را برانگیخته اند.

به تازگی ، تلگراف گزارش داده است که در نشست سران گروه ۷ در روز سه شنبه ، بوریس جانسون ، نخست وزیر بریتانیا قرار بود بایدن را وادار به عقب نشینی نیروهای خود از افغانستان کند.

این روزنامه مدعی شد که وزرای انگلیسی به طور مخفیانه ایالات متحده را متقاعد کرده اند که خروج نیروهای خود از افغانستان را به منظور کاهش فشار بر فرودگاه کابل به تأخیر بیندازد. بایدن همچنین به خبرنگاران گفت که مذاکرات با مقامات نظامی آمریکا در مورد احتمال تمدید ماموریت تخلیه افغانستان پس از مهلت ۳۱ اوت ۲۰۲۱ در جریان است.

سهیل شاهین در مورد اینکه چرا افغانها هر کاری که از دستشان بر می آید برای خروج از کشور انجام می دهند ، گفت: “این چیزی نیست که نگران آن باشید یا از آن بترسید.” آنها می خواهند در غرب زندگی کنند و این نوعی مهاجرت اقتصادی است زیرا افغانستان یک کشور فقیر است و ۷۰ درصد مردم زیر خط فقر هستند ، به همین دلیل است که همه می خواهند در غرب زندگی کنند تا زندگی بهتری داشته باشند. این چیزی نیست که از آن بترسید یا نگران باشید.

سخنگوی طالبان در بیانیه ای که روز جمعه منتشر کرد همه اتهامات را رد کرد و گفت: “ادعاهای مشابه و بی اساس در مورد شبه نظامیان طالبان بیش از یک بار مطرح شده است.

وی همچنین در مورد حقوق زنان تأکید کرد: “زنان تحت حکومت جدید طالبان چیزی از دست نمی دهند.” تنها چیزی که باید رعایت کنند حجاب است. همه زنان از حقوق یکسانی برخوردارند که شما در کشور خود دارید ، فقط حجاب اضافه می شود.

به گفته وی ، معلمان و روزنامه نگاران زن به سر کار بازگشته اند و چیزی از دست نداده اند.

گزارشات اخیر رسانه ها نشان می دهد که بسیاری از زنان افغان پس از دستور به ماندن در خانه ، نگران بازگشت به کار خود بوده اند. اسکای نیوز به نقل از نجلا ایوبی ، قاضی و فعال افغان می گوید که طالبان اخیراً زنی را به دلیل آشپزی بد او به آتش کشیده اند.

سهیل شاهین در پاسخ به این سال که طالبان به خانواده های کسانی که در حمایت از افغانستان جان خود را از دست داده اند چه می گویند ، تأکید کرد که فکر کردن به گذشته فایده ای ندارد و افزود: آنها کشور ما را اشغال کرده اند. اگر ما کشور شما را اشغال کنیم ، به من چه خواهید گفت؟ اگر من مردم شما را در کشور شما بکشم ، چه می گویید؟ من فکر می کنم همه متحمل رنج های زیادی شده اند. خونریزی ، تخریب ، همه اینها اتفاق افتاده است. اما گذشته گذشته است. این بخشی از تاریخ ما شده است. اکنون می خواهیم بر آینده تمرکز کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

دکمه بازگشت به بالا