رویدادهای خارجی

واکنش طالبان به جنگ با احمد شاه مسعود در پنجشیر

سخنگوی دفتر سیاسی جنبش طالبان گفت که این جنبش به دنبال حل مشکلات افغانستان است. وی به الجزیره گفت که طالبان قصد دارند مشکلات افغانستان را از طریق گفتگو و استفاده از راه های مسالمت آمیز حل کنند.

وی گفت: “منطقه پنجشیر بخشی از افغانستان است و ما نمی توانیم در قبال آنچه در حال رخ دادن است سکوت کنیم.”

ذبیح الله مجاهد ، سخنگوی طالبان امروز گفت که پنجشیر به طور کامل در محاصره است و افزود که طالبان در تلاش هستند تا این مساله را به صورت مسالمت آمیز حل کنند.

مجاهد از پاکسازی کامل بنو ، پل حصار و ده صلاح بغلان خبر داد.

وی افزود: طالبان از بدخشان ، تخار و اندراب در نزدیکی پنجشیر مستقر شده اند و این ولایت کاملاً در محاصره است.

سخنگوی ارشد طالبان تأکید کرد که طالبان تلاش می کنند مساله پنجشیر را به صورت مسالمت آمیز حل کنند.

پیش از این احمد مسعود ، پسر احمد شاه مسعود ، فرمانده جهادی افغانستان گفته بود که در صورت ایجاد شرایط برای صلح و امنیت ، حاضر است خون پدر خود را که دو روز قبل از حملات ۱۱ سپتامبر ترور شد ، قربانی کند.

مسعود نفوذ قابل توجهی در دره پنجشیر دارد ، منطقه ای که تحت کنترل طالبان نیست.

وی گفت: “ما آماده صحبت با طالبان و تماس با آنها هستیم.” حتی پدرم با طالبان صحبت کرد. در سال ۱۹۹۶ ، او بدون سلاح و حفاظت با رهبران جنبش در خارج از کابل صحبت کرد و از آنها پرسید: “شما چه می خواهید؟” اعدام اسلام؟ “ما مسلمان هستیم و صلح می خواهیم ، پس اجازه دهید با هم کار کنیم.”

مسعود در پایان گفت: “با این حال ، طالبان می خواهند چیزهایی را با سلاح تحمیل کنند که ما آنها را قبول نداریم.” اگر آنها صلح می خواهند ، با ما صحبت کنید و با ما همکاری کنید. ما همه افغان هستیم و صلح برقرار خواهد شد. “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

دکمه بازگشت به بالا