فناوری و ارتباطات

ایلان ماسک به پرتاب موشک Starship خوشبین است

ایلان ماسک “با توجه به همه تاخیرها ، به احتمال زیاد موشک” Starship “زودتر از سال ۲۰۲۴ پرتاب می شود.

به گزارش اسپیس ، ایلان ماسک ، مدیر عامل شرکت اسپیس ایکس گفت ، حتی با تاخیر ، ممکن است بتواند نمونه اولیه Starship را زودتر از زمان مورد نظر ناسا در سال ۲۰۲۴ به فضا پرتاب کند. به آرامی

در ماه آوریل ، استارشیپ به عنوان ابزار فرود ناسا برای پروژه سیستم فرود انسان Artemis (HLS) انتخاب شد.

Blue Origin پس از تایید دیوان محاسبات آمریکا (GAO) انتخاب ناسا برای SpaceX ، شکایت کرد. این بدان معناست که ممکن است کار مجدداً تا ماه نوامبر تعلیق شود.

بیل نلسون ، مدیر ناسا به اسپیس ایکس گفت: “من پیش بینی می کنم که برنامه های آژانس برای پروژه آرتمیس ، که قصد دارد از سال ۲۰۱۹ در کره زمین در سال ۲۰۲۴ فرود بیاید ، به تعویق بیفتد.”

ماسک ، که به دلیل زمانبندی خوش بینانه خود مشهور است ، در توئیتر خود در مورد راه اندازی زودتر از سال ۲۰۲۴ در پاسخ به سوالی از یک حساب غیر رسمی مبنی بر اینکه آیا او ۲۰۲۴ را به عنوان محدودیت زمانی تعیین می کند ، توییت کرد. او در پاسخ نوشت: “احتمالاً زودتر.”

این حساب همچنین به گزارش ۱۴ اوت مایکل شیتز ، خبرنگار CNBC اشاره کرد که می گوید SpaceX در ۳۰ جولای ۳۰۰ میلیون دلار از ناسا دریافت کرده است.
با این حال ، این تنها مانعی نیست که SpaceX با آن روبرو است.

در اوایل ماه جاری ، فرود بر روی ماه در سال ۲۰۲۴ به دلیل تأخیر ۲۰ ماهه در تهیه لباس فضایی آرتمیس غیرممکن تلقی شد.

نلسون در پاسخ به این س ifال که آیا امکان بازگشت انسان به ماه در سال ۲۰۲۴ وجود دارد یا خیر ، گفت: به دلیل تأخیر در تهیه لباس فضایی و آنچه اخیراً در مورد آماده سازی ها تجربه کرده ام ، نمی توانم به این سال پاسخ دهم.

SpaceX همچنین باید جدول زمانی توسعه خود را در نظر بگیرد. Starship یک نمونه ابتدایی است که هنوز ماموریت مداری خود را به پایان نرسانده است. اگرچه SpaceX قصد داشت این کار را در ماه جولای انجام دهد ، اما منتظر نتایج ارزیابی زیست محیطی توسط اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده (FAA) است.

سایر ملاحظات مربوط به محدودیت زمانی ۲۰۲۴ شامل بودجه کنگره برای سیستم فرود انسان است که هنوز از سوی آژانس درخواست نشده است. همچنین شامل پرتاب یک موشک آزمایش نشده ، یک سیستم پرتاب فضایی در اواخر سال ۲۰۲۱ و توجه به همه گیری ویروس کرونا دلتا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

دکمه بازگشت به بالا